10. Dieetravi
Õige toiduvalik suudab mälu parandada, verevarustust paremaks muuta, kaalu vähendada, allergianähtusid leevendada. On teada tõde, et kodus valmistatud kanasupp on väga kasulik külmetushaiguste puhul. Iga päev on vaja süüa aedvilju, sest kiudained on kehale vajalikud, et hoida soolestik töökorras. Hästi töötav soolestik on aga hea tervise alustala. Tänapäeva toidu toiteväärtus on väiksem. Puu- ja köögiviljades on kemikaale ja poetoidus palju säilitusaineid. Mida pikem säilivusaeg, seda rohkem säilitusaineid on. Toidulisandid õiget toitumist ei asenda. Tervislik on enda kasvatatud või ökoloogiliselt puhas toit. Teatud haiguste puhul on vaja kindlat toitumisrežiimi täpselt jälgida.
11. Ravimtaimedega ravimine
Vanasti olid kõik ravimid valmistatud taimedest, tänapäeval on asendatud need sünteetiliste ainetega. Näiteks aspiriini (atsetüülsalitsüülhapet) on pajukoores ja selle toime on tugevam, kui tehislikul tootel. Ka loomad kasutavad enda ravimiseks taimi. Tugevatel retseptiravimitel on enamasti kõrvalmõjud, mis taimeravi puhul puuduvad või on leebemad. Taimne ravi on abiks ka viirushaiguste puhul. Tuntumad ravimtaimed on kummel, päevakübar, küüslauk, hõlmikpuu, sidrunmeliss, naistepuna, palderjan jt.
12. Kujutluste kasutamine
Vananedes unustab inimene halvad asjad ja mälestused, mida ei taha meeles pidada. Sellega koos kaovad aga ka paljud teised mälestused. Mäluharjutusi soovitatakse teha igal hommikul. Igal kujutlusel on kogu kehale mõju, nii heas kui halvas. Nii võib ennast noore ja tervena kujutledes ajule sellise impulsi anda, mis sunnib keha end tervendama. NB! Rõõmsameelsed inimesed on tervemad.
13. Lõdvestumine ja meditatsioon
Meelerahul on kehale ja tervisele hämmastavalt tugev mõju. Meditatsioon parandab vastupanuvõimet, ärrituvust, unetust, seljavalusid, vererõhku, üleminekuea vaevusi, seksuaalset võimekust, psoriaasi, paanikahäireid, hirme ja masendust.
Meelte rahustamine aitab stressist ja pingest vabaneda, mis on üks suuremaid haiguste tekitajaid. Lõdvestumiseks on abi kui loobuda suitsetamisest, vähendada kofeiini tarbimist, süüa vähem süsivesikuid, ka higistamine ja naermine on abiks. Mediteerimiseks vajab inimene rahulikku ja vaikset kohta ning peab treenima rahulikku rütmilist hingamist. Kõige olulisem on õige hingamine ja meelte täitmine tühjusega. Igapäevane meditatsioon parandab mälu ja keskendumisvõimet, mis aitab eluga paremini toime tulla.
14. Vesiravi
Saunad, spaad, puhta vee joomine, ujumine, vesiaeroobika, istevannid, auru sissehingamine, vahelduvad külmad ja kuumad vannid, jalavannid, vahelduv dušš, kuumad ja külmad kompressid, soolaravi – võimalusi on palju. Treenitud inimesed võivad ka talisuplemist proovida. Inimese kehas on umbes 70% vett (vanemas eas vähem).
15. Ravi vitamiinide ja mikroelementidega
Toidulisandid täiendavad tänapäeval toidu kvaliteeti, aga ei asenda õiget toitu. Meie kliimas soovitatakse D3 vitamiini ja C vitamiini lisaks võtta. Hea tervise aluseks on vähemalt 13 erinevat vitamiini ja 15 mineraalainet. Rasvlahustuvad vitamiinid A, D, E, K võivad liigtarbimisel organismis ladestuda, vesilahustuvad C ja B-grupi vitamiinide ülejäägid viiakse alati välja. Mineraalidest on näiteks Ca, Mg, K toidus suhteliselt palju, aga Zn ja Fe suhteliselt vähe. Rakkude ülesehitamisel ja närvisüsteemi toimimisel on mineraalidel ja vitamiinidel tähtis roll. Kui inimene on terve, energiat on palju, mõistus töötab hästi, siis on see märk sellest, et keha saab piisavalt vitamiine ja mineraale. Väsimus, närvilisus, depressioon, haigused on märk nende puudusest. Kasutada tuleks looduslikke toidulisandeid, milles pole lisaaineid ja ka nendega ei peaks liialdama.
16. Tsoonteraapia
Teatud jalapunktidel saab mõjutada keha elundeid. Nende punktide töötlemine aitab stressist vabaneda, aktiveerib elundite tööd, muudab keha painduvamaks, leevendab probleeme alates unetusest kuni seedehäireteni. Jalataldade masseerimiseks on spetsiaalsed matid, isegi tennisepalliga võib seda teha. Tsoonteraapia mõjub ka labakäte, kõrvalestade või peanaha punktide masseerimisel.
17. Muusikateraapia
Kasutada saab muusikariistu, salvestatud ja elavat muusikat, aparaate, ka lauldes tekivad tervendavad helivõnked. Tähtis on valida muusika, mis mõjub hästi, aitab lõdvestuda, rahuneda ja muudab tuju heaks. Tavaliselt mõjub hästi klassikaline muusika, aga see ei sobi igaühele. Tänapäeval kasutatakse teraapilist muusikat, mille rütm on täpselt paika pandud. Muusikateraapia puhul on lõdvestumise väljaselgitamiseks oluline mõõta pulssi ja hingamisrütmi. Muusikateraapia alla kuuluvad ka looduse hääled: lehtede sahin, linnulaul, merelainete kohin, tirtsude siristamine, oja vulin, tuul puulatvades, aga ka looduse vaikus.
18. Värskes õhus liikumine
Üks väga oluline meede tervena püsimisel on õues liikumine. Kui lihaseid ja liigeseid üldse ei kasutata, siis nende funktsioonid vähenevad, südame jõudlus samuti. On vaja iga päev päevasel ajal õues liikuda ja jõukohaseid harjutusi teha. Inimese keha jaoks on kõige halvem pikalt sundpoosis olemine, eriti istumine. Pikas evolutsioonis on keha kohanenud liikumiseks, sobib kõnd ja kerge sörk, füüsiline töötegemine (näiteks aiatöö) või siis lamavas asendis olemine, kui keha puhkab. Pikk ühes poosis seismine paneb jalad liigse koormuse alla (eriti ülekaalu puhul), pikk istumine aga tekitab ristluuvalusid, vaagnaelundite häireid ja õlavöötme kangestumist. Kui peab tegema istudes tööd, siis peaks iga natukese aja järel end sirutama, õlaharjutusi või kükke tegema, et veri ringleks normaalselt. NB! Tervisele mõjub hästi ka lemmikloomaga tegelemine ja iga inimene vajab oma lähedast ning toetavat suhtlusringi.
Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.