Viin on mitmekülgne ja praktiline vahend, mida saab kasutada erinevates kodustes ja igapäevastes olukordades. Viina tõhusus ilmneb nii puhastamisel, desinfitseerimisel kui ka lõhnade eemaldamisel, pakkudes lihtsat ja taskukohast lahendust paljudele majapidamisprobleemidele. Lisaks on viin kasulik iluhoolduses ja aianduses, mis näitab, et viinal on laialdased kasutusvõimalused ka väljaspool kööki ja pidulauda.
1. Viin aitab säilitada lõikelilli
Kui lisada vaasivette paar tilka viina ja näpuotsaga suhkrut, aitab see lõikelilledel kauem kaunina püsida. Alkohol takistab bakterite paljunemist, aga segu peaks iga päev värskendama.
2. Viin värskendab rõivaid
Viin aitab värskuse tagasi tuua kaua kapis seisnud vanadele riietele. Olgu tegemist uus- või taaskasutusega, viin aitab elustada rõiva välimust. Aitab värskendada rõivaid ka pärast suuremat pidu, kus need on liigselt räsida saanud. Pihustiga pudelisse valatuna pritsitakse poole meetri kauguselt rõivale, seejärel pannakse rõivaese riidepuule ja õue tuulduma. Paksemaid naturaalsest kangast rõivaid on nii kerge värskendada, õrnema kanga puhul peaks enne väikese riidetüki peal proovima, kergeid ja õrnu kangaid võib see siiski rikkuda, ka sünteetiliste kangaste puhul peaks enne sobivust kontrollima.
3. Viin eemaldab hallituse
Mürgiste vahendite asemel võib viina sisse kastetud lapiga hõõruda hallituskohti, seejärel loputada veega. Krohvitud pindadele või keraamilistele plaatidele võib pihustada spreipudelist, lasta veidi seista ja hõõruda siis vana hambaharjaga hallitus maha. Vannitoas saab sarnaselt toimida ka sette- ja veeplekkidega.
4. Viin hävitab umbrohu
Viinaga saab hävitada umbrohtu, millel on otsene kokkupuude päikesevalgusega. Kahe klaasi vee kohta võetakse 30 g viina, võib lisada ka paar tilka nõudepesuvahendit. Segu tuleb enne kasutamist loksutada ja pihustada otse umbrohule päikesepaistelisel keskpäeval või pärastlõunal.
5. Viina saab kasutada taimekahjurite tõrjeks
Neli klaasi vett, 4 tl nõudepesuvahendit ja 4 tl viina segada, panna segu pihustiga pudelisse ja loksutada korralikult enne kasutamist. Pihustada kahjustatud taimedele.
6. Viin on klaasi- ja ehtepuhastaja
Viinaga saab puhtaks nii ehted kui joogiklaasid ja isegi prilliklaasid. Tuleb tilgutada peale paar tilka ja hõõruda pehme lapiga (prille spetsiaalse prillipuhastuslapiga). Teine variant on niisutada lappi viinas ja sellega hõõruda. Viina võib kasutada ka aknaklaaside puhastamiseks, kui spetsiaalset vahendit käepärast ei ole. NB! Ehete puhul peaks viina vältima kivide puhul, mis ei ole kristallist. Viin sobib ehete puhul vaid smaragdidele ja teemantidele.
7. Viina saab kasutada kosmeetikas ja ravi eesmärgil
Viinast saab valmistada kodus ravimtaimedest tinktuure. Seda saab kasutada lahjendatuna kompressiks (näiteks tursete ja kõrge palaviku puhul) ja sellega saab desinfitseerida, kui muud käepärast pole. Ebameeldivalt lehkavatele jalgadele soovitatakse teha viinavanne, see ei pruugi aga jalgade nahale hästi mõjuda. Peaks kindlasti lahjendama ja hiljem kreemitama. Soovitatakse väike törts viina lisada ka šampooni hulka, alkohol aitab peanahka puhastada ja eemaldab juustelt hooldusvahendite jääkaineid. Viinaga saab desinfitseerida vistrikku või värskeid kõrvaauke. Viinasokke on kasutatud ammustest aegadest külmetushaiguste puhul, aga ka sel juhul peaks lahjendama. Alajahtumise puhul aitab pits viina kehal soojeneda. Vanarahval on isegi ütlus, et kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi ja sellel ütlusel on tõepõhi all.
8. Viin on plekieemaldaja
Viina abil saab eemaldada mitmeid tüüpilisi plekke: näiteks tint, huulepulk, rohuplekid jt. Puhas lapp kasta viina sisse ja hõõruda sellega plekki. Seejärel loputada korralikult. Tugevama kanga puhul võib viina valada ka kangale ja lasta pisut plekil seista. Õrna ja värvilise kanga puhul peaks siiski olema ettevaatlik. Enne kasutamist peaks kindlasti veenduma, kas kangas ikka kannatab alkoholi.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.