Autolaen või liising – kumma peaksid valima?

Sisuturundus

Uue auto ost on alati põnevust pakkuv teema. Kui oled oma lemmik neljarattalise sõbra välja valinud, siis tekib küsimus, kas peaksid ostu finantseerimiseks kasutama autolaenu või liisingut? Üht vastust ei ole ning mõlemal variandil on oma eelised ja puudused. Anname täpse ülevaate, kumb variantidest võiks sulle hetkel rohkem sobida.

Autoliising

Autoliising tähendab sisuliselt auto rentimist pikemaks ajaks. Tavaliselt sisaldab see esialgset sissemakset ja seejärel fikseeritud kuumakseid lepinguperioodi jooksul. 

Liisingu lõppedes on tavaliselt võimalus auto välja osta, tagastada või vahetada uue sõiduki vastu. Kui soovid oma autot tihedamini näiteks uuema mudeli vastu vahetada, võib liising olla kasulikum. Siiski tuleb arvestada, et auto ei kuulu sulle enne lepinguperioodi lõppu, kui otsustad selle välja osta.

Autolaen

Autolaen tähendab seda, et võtad finantsasutuselt laenu ning ostad saadud laenu eest auto koheselt välja. Erinevalt liisingust, saad auto enda nimele ja maksad summa tagasi kokkulepitud ajavahemiku jooksul. Laenuintressid võivad varieeruda sõltuvalt laenupakkujast ja muudest teguritest. 

Autolaenu eeliseks on see, et auto on kohe sinu oma ja puuduvad piirangud sõiduki kasutamisele või personaliseerimisele. Samas nõuab see sageli suuremat esialgset sissemakset ja võib pikas perspektiivis olla kallim kui liising, olenevalt intressimääradest.

Puust ja punaseks:

Autoliising:

  • Auto omandiõigus jääb liisingufirmale kuni liisinguperioodi lõpuni.
  • Liisinguvõtja maksab kindlaksmääratud kuutasusid, mis katavad auto kasutamise ja amortisatsiooni.
  • Autoliising sobib neile, kes soovivad regulaarselt sõiduki uuemate mudelite vastu vahetada või ei soovi auto omanikuks saada.

Autolaen:

  • Auto omandiõigus antakse laenuvõtjale kohe pärast ostu.
  • Laenuvõtja maksab tagasi laenusumma koos intressidega kindlaksmääratud perioodi jooksul.
  • Autolaen sobib neile, kes soovivad auto omanikuks saada.

Milline on sinu finantsvõimekus?

Nii laenu kui liisingu puhul on oluline arvestada oma igakuise eelarvega ja mõelda, milline variant on sinu jaoks pikas plaanis mõistlikum. Samuti tuleb arvestada lisakuludega nagu kindlustus, hooldus, kütus ja peagi ka automaks. 

Kui otsid paindlikkust ja plaanid auto pikemaks ajaks endale jätta, võib autolaen olla sobivam. Kui sinu jaoks on aga oluline väiksem sissemakse, kuid tahaksid siiski sõita uuema mudeliga, võib liising olla sinu jaoks parim lahendus.

Uue auto ostmisel ära unusta oma eelarvesse sisse kalkuleerida ka 2024. juulist kehtima hakkavat automaksu, mille registreerimismaks lisatakse  auto hinnale juurde ja seega mõjutab see ka  sinu igakuisete tagasimaksete suurust..

Valik peaks põhinema sinu finantsolukorral, vajadustel ja eelistustel. Oluline on teha põhjalikku uurimistööd ja kaaluda kõiki võimalikke kulusid, et teha teadlik otsus.

Kui vajad lisaraha sissemakseks  on  ESTO krediidiliin lahendus, mida võid kaaluda. Krediidiliini avamine on tasuta ning lepingu sõlmimine käib interneti vahendusel mõne klikiga.  Just krediidiliin võib olla eriti kasulik siis, kui soovid protsessi kiirendada ja vältida pikka ooteaega pangas.

Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. ESTO AS krediidikonto kulukuse määr on 49,22% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidilimiit 4000 EUR, fikseerimata esialgne (maksimaalne) intressimäär 40,70%, lepingutasu 0 EUR, igakuine haldustasu 0 EUR, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 5467,67 EUR eeldusel, et krediit võetakse kasutusse viivitamata täies mahus ja tagastatakse 60 kuu jooksul igakuiste võrdsete osamaksetega.

Seega sõltub valik autolaenu ja autoliisingu vahel isiklikest eelistustest, finantsolukorrast ja pikaajalistest plaanidest. Tee teadlik valik ja naudi oma uue auto võlusid mõnuga!

Loe lisa ESTO makselahenduste kohta: https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2021/04/20/miks-usaldab-ule-500-e-poe-ja-kaupluse-eestis-just-esto-makselahendusi

Related posts