Terve psüühika säilitamise alustalad

Terve psüühika säilitamiseks peaks meeles pidama, et igapäevane elu viib pidevalt tasakaalust välja, pole mõistlik ärrituda iga väikese asja peale. Teiste peale ärritumine annab neile võimu sekkuda meie ellu ja me laskume ärritajaga samale tasemele. Sisemine tasakaal on väga oluline vaimse tervise säilitamiseks, iseenda tasakaalu viimisega on vaja tegeleda järjepidevalt, et pinged ei kuhjuks.

Positiivset eduelamust. Kiitmine on väga vajalik eriti nõrgematele natuuridele. Seejuures on oluline just aus ja väljateenitud kiitus. Lapsel peaks kindlasti laskma tegeleda mingi sellise alaga, milles ta saab tunda eduelamusi, et on milleski parim ja tubli. See annab enesekindlust. Eriti on see oluline poiste jaoks, sest hierarhia ja mõõduvõtmine on just poiste jaoks oluline.




Ümberprogrammeerimist. Kui miski on raske ja vastumeelne, siis tuleks end teadlikult ümber häälestada positiivsele lainele, et see on huvitav, vajalik, intrigeeriv, tahtejõudu kasvatav jne.

Rõõmsat meelt. Hea tuju ja rõõmsameelsus on alati nakatav, siirale naeratusele vastatakse ikka naeratusega ja pahameel annab järele lahket naeratust nähes.

Oskust naerda enda üle. Elus juhtub pidevalt asju, mis tuju rikuvad, aga mida saab võtta ka huumoriga, kui õige nurga alt vaadata. Parimad naljad tulevad alati elust enesest.

Puhata suhtlemisest. Liiga tihe ja valimatu suhtlemine viib tasakaalust välja ja väsitab ning kulutab energiat. Vahel on vaja olla üksi või vaikse kaaslasega. Tõeline sõber on see, kellega koos saab ka vaikida, ilma et hakkaks ebamugav.

Lubada endale mitmekesist suhtlemist. Liiga ühekülgne ja piiratud suhtlemine muudab tuimaks ja ükskõikseks, närtsitab pikapeale elurõõmu.




Väljuda rutiinist. Aeg-ajalt peaks väljuma igapäevasest rutiinist ja tavapärasest keskkonnast, see paneb energia uuesti liikuma.

Südamest südamesse rääkida. Kui on tunne, et peab midagi südamelt ära rääkima, siis tuleks leida selline kaasvestleja, kellel on sarnane energia ja hingamine ning keda saab ka usaldada. Mõnikord on võõrale lihtsam südant puistata. Sümpaatia ja antipaatia on enamasti alati vastastikused tunded, seesmine tunnetus ei peta.

Armastust. Ema annab lastele armastamise võime ja isa annab mõtlemisvõime, lapse terve psüühika jaoks on suhted ema-isaga väga olulised. Terve psüühika jaoks on lapsel vaja kasvamisel mõlema vanema tuge ja armastust.

Vähem kriitikat ja halvustamist. Karistamise, kriitika ja ähvardamisega ei tohi liiale minna, sellega aetakse hind kõrgeks, aga tegelikke probleeme see ei lahenda. Just varases lapsepõlves tekivad alaväärsuskompleksid, neid kujundavad halvustamised ja pidev kriitika, pidevad “ära tee!” , “ei tohi!” jms.




Austust. Pole mõistlik alandada teist inimest, isegi kui ta ei meeldi. See halb, mida teistele tehakse, tuleb varem või hiljem endale tagasi.

Vältida liigset vihastamist. Ajurakke ei teki juurde, vihastamine hävitab neid ja muudab ka südame haigeks. Vihahoos tehakse halbu asju, mida hiljem kahetsetakse.

Vabaneda hingelisest muljutusest. Neuroos on hingelise haiguse avaldus. Kui tekivad kõnehäired, sundgrimassid, süngus, naeratus kaob, muututakse kõige vastu ükskõikseks ja apaatseks – on see kindel märk neuroosist.

Õppida ja areneda. Intelligentsuse tase (80%) kujuneb välja 4. – 5. eluaastaks, ülejäänud 20% elu lõpuks. Intelligentsus on seotud terve psüühikaga, targad ja arenemisvõimelised inimesed teevad vähem vigu.




Teistega arvestada. Lapsele tuleb esmalt õpetada häid kombeid ja teistega arvestamist, alles siis tarkust (HARIDUS vs HARITUS). Head kombed, hea suhtumine teistesse ja viisakus aitavad elus probleeme vältida ja vaenlasi tekkib vähem. Empaatiavõime on elus väga vajalik omadus.

Konfliktide lahendamise oskust. Juba lapsele tuleb õpetada, et konfliktid on elus loomulikud, neid tuleb lõpuni lahendada konstruktiivselt ja rahumeelselt, teisi solvamata ja ennast solvata laskmata. Poistele tuleb kasuks, kui nad lapsepõlves õpivad võistlema üks-ühe vastu, siis suudavad nad mehena liigset agressiivsust vaos hoida.

Kaitstuse tunnet. Et kasvaks terve psüühikaga laps, on vaja kaitstuse tunnet ja armastust lapsepõlves. Laps ei ole vanematele kuuluv asi. Hooliv ja kokkuhoidev perering on terve psüühika väljaarenemiseks väga oluline.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese numeroloogiline sünnitabel


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi (lisana aasta lühinumeroloogia)


Karma analüüs + saatuse analüüs


Tass: jänes


Kaelakee: kuldobsidiaan


Seinapilt lõuendil või kapal: meri


Ferrari Roma


Päikesepüüdja (6 tk)


Käevõru: turmaliin


Tassid (3 tk) - Villeroy & Boch


Seinapilt lõuendil või kapal: Käsmu


Kaelakee: roheline aventuriin



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts