Moluki aglaoneema

Moluki aglaoneema
(Aglaonema commutatum)




TUTVUSTUS

Aglaoneema on pärit Kagu-Aasia vihmametsadest. Taim kulub võhaliste sugukonda.

Aglaoneemasid on 21 liiki, kuid toataimena kasvatatakse peamiselt moluki aglaoneemat ja tema erinevaid sorte.

Aglaoneema on välimuselt küllaltki sarnane teise toataimega – diifenbahhiaga. Viimasest on aga aglaoneemal tugevamad lehed ning ka madalam kasv. Madalamate sortide kõrgus on umbes 30 sentimeetrid, kõrgema sordid võivad kasvavad kuni 1,5 meetri kõrgusteks.

Aglaoneema kaunid mustrilised lehed on pikad, terava tipuga, nahkjad, rohelised, erinevat värvi laigukudega (hõbedased, kollased, erinevad rohelised toonid).

Taime õisik on rohekas või kahvatukollane ning vägagi tagasihoidliku välimusega. Õisik võib jääda kergesti märkamatuks. Taim õitseb ja viljub ka kodustes tingimustes.

Aglaoneema on väga leplik ja kergesti kasvatatav toataim. Ta on suuteline kasvama ka vähestes valgustingimustes, milleks enamik toataimi suutelised ei ole. Ka kasvab taim hästi suitsustes ruumides.




HOOLDAMINE




Valgus:

Valgustingimuste suhtes on aglaoneema väga leplik. Ta eelistab kasvada poolvarjulises kasvukohas, kuid saab suurepäraselt hakkama ka varjulises kasvukohas. Ereda päikese eest tuleks taime kaitsta.

Lehemustri erksus sõltub sellest, kuivõrd valge on taime kasvukoht. Taim sobib hästi kasvama põhjapoolsesse ruumi.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Aglaoneema vajab kasvamiseks suhteliselt sooja kasvukohta. Sobivaimaks temperatuuriks on 18-23 kraadi. Lühiajaliselt suudab taim toime tulla ka 15 kraadise temperatuuriga.

Liigse jaheduse tunnuseks on taimel rulluvad, kolletuvad ja mahalangevad lehed.

Taimele on oluline suur õhuniiskus. Seepärast võiks taime toasooja veega tihti piserdada. Vähese õhuniiskuse tunnuseks on pruuniks muutuvad lehetipud.

Talvel tuleb piserdamise juures jälgida ruumi temperatuuri. Kui temperatuur on üle 20 kraadi, tuleks taime sageli piserdada, alla 20 kraadise temperatuuri puhul pole vaja piserdada.

Taime tuleks hoida tuuletõmbuse eest, kuna selles suhtes on taim väga tundlik. Tuuletõmbuse kätte sattunud taime lehed hakkavad rulluma või kolletuma ning lõpuks hakkab taim lehti langetama.




Kastmine:

Aglaoneemat tuleb kasta korrapäraselt. Enne järgmist kastmiskorda tuleks lasta mullal veidi läbi kuivada. Talvel kasta harvem. Mullal ei tohi lasta täielikult läbi kuivada.

Liigkastmise tunnuseks on norgu vajuvad lehed.

Väetamine:

Kevadest sügiseni väetada taime iga kahe nädala tagant. Talvisel ajal võiks taime väetada kord kuus.

Väetamiseks kasutada lehtdekoratiivsete taimede väetist.




Paljundamine

Aglaoneemat saab paljundada kõige kergemini puhma jagamise teel. Seda võiks teha kevadel ümberistutamise käigus.

Ka saab aglaoneemat paljundada ladvapistikutega. Pistikud panna mulda ning hoida vähemalt 23 kraadise temperatuuri juures.

Ümberistutamine

Aglaoneema võiks ümberistutada iga paari aasta järel, kui taimel pole juurtele enam potis ruumi. Ümberistutada tuleks taim kevadel. Mullaks kasutada nõrgalt happeline toataime mulda. Pott valida eelmisest ainult pisut suurem. Kuna taime juurestik on madal, tuleks taimele valida madal ja lai pott.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Karjäärihoroskoop


Isikuhoroskoobid


Sall: iirised (Vincent van Gogh)


Hundi kujuke: tiigrisilm


Kaelakee: roheline aventuriin


Skulptuur: hirv


Tassid ja taldrikud (6 tk)


Konstruktor: transformer


Kaelakee: tiigrisilm


Kaelakee: veevalaja tähtkuju


Seinapilt lõuendil või kapal: mesilane

Related posts