Meelespea korteriremondi alustamiseks

Korteriremont on tõeliselt kulukas ja töömahukas ettevõtmine, mistõttu nõuab see põhjalikku ettevalmistust, läbimõeldud tegevusplaani ja selget teadmist, mida on vaja teha ning millised on võimalused. Kõigepealt tuleks koostada kindel tööde järjekord. See aitab aega planeerida, tööriistu ja vahendeid valida, sobivaid materjale otsida, rahaliselt arvestada. Vahel on vaja selleks ka spetsialisti abi. Kõik oleneb tegelikult korteri seisukorrast, enda oskustest ja kogemustest ning selleks peab aega ning raha olema. Remonditöid on alati parem teha suvel, kuna siis on ilm soojem ja saab aknaid lahti hoida ning päevad on pikemad, mistõttu jõuab ühe päevaga rohkem. Külm ilm mõjutab alati värvi kuivamisaega ja tulemust. NB! Tuleks planeerida võimalikult ühtlane ja tihe tööperiood, et segadust tekitav remondiaeg jääks võimalikult lühike.




Tolm ja mustus langevad alla, mistõttu töödega liigutakse alati ülevalt alla, olgu korteri, maja või ühe toaga tegu. Alati alustatakse ülemisest korrusest ja kui remonditakse vaid ühte tuba, siis laest. Teiste tubade uksed tuleb remondi ajal kinni hoida. Oluline on hinnata kriitiliselt olukorda, kas on pragusid, niiskuslaike, hallitust, vammi või midagi hullemat. Materjalide kogust mõõdetakse erinevalt: värvi liitrites, tapeeti rullides, plaatide puhul arvestatakse plaadi suurust. Seina pindalast lahutatakse uste ja akende pindala, aga materjali võiks olla alati pisut varuks, kui miski parandamist vajab. Värvi jaoks on vaja arvutada seina või lae pindala. Mustrilise tapeedi puhul on vaja väikest varu, et saaks mustrit õigesti sobitada. Plaatide puhul peaks arvestama, et neid tuleb parajaks lõigata teatud kohtades ja alati see ei õnnestu, neid peaks samuti olema varuks.




Remondi alustamiseks tuleks koostada nimekiri:

1. Mida on vaja teha.

2. Milliseid töövahendeid ja materjale kasutatakse ning palju see kõik maksab.

3. Mida ise saab teha, milleks on abi vaja.

Remondi järjekord:

1. Laed kõigepealt, remonditöödel liigutakse alati ülevalt alla ja uste juurest eemale.

2. Seinad, jällegi ülevalt alla ja uksest eemale.

3. Aknaraamid, aknalauad.

4. Uksed ja uksepiidad.

5. Laeliistud värvitakse siis, kui lagi ja seinad on kuivad.

6. Põrand ja põrandaliistud jäävad alati viimaseks.




Mida on oluline enne remondi alustamist silmas pidada?

1. Kas enne viimistlustöid tuleb teha ka midagi suuremat ja kui tuleb, siis tuleb alustada just sellest.

2. Kas on vaja palgata spetsialisti (näiteks pistikupesad, radiaatorite ümbertõstmine, akende vahetus, juhtmete ja torude paigaldamine jms.). Sellised tööd tuleb teha ära enne värvimist ja tapeetimist.

3. Vajalike tööriistade nimekiri. Mis on olemas, mida on vaja juurde muretseda, mida saab kelleltki laenata või küsida.

4. Materjalide puhul tuleb mõõta pinnad ja arvestada materjalikulu. Infot saab küsida ka kauplusest ostes, kui mõõdud on teada.




5. Ajaarvestus. Aega tuleb varuda nii tööde tegemiseks kui ka koristamiseks. Liigselt kiirustades tuleb vigu sisse ja sageli peab ümber tegema. Liiga aeglaselt tehes tekib stress ja tüdimus. Remondipäevad võiks märkida kalendrisse ja ka selle, mida ühel või teisel päeval tehakse ning sellest plaanist tuleks ka kinni pidada. Tööpäevad peaksid olema intensiivsed, et remondiperiood ei veniks liiga pikaks.

6. Võimaluse korral tuleb tuba mööblist tühjaks teha. Mõelda tuleb ka sellele, kuhu mööbel ja asjad remondi ajaks paigutada. Maha tuleb võtta kõik riiulid ja kardinapuud. Kruvid ja väikesed detailid tuleks panna kindlasse kohta, teha märkmed, kus miski on.

7. Põrandakatted eemaldada, vana tapeet täielikult maha võtta, värv maha kraapida või värvitud pind karedaks lihvida. Kõik viimistletavad pinnad tuleb enne korralikult ette valmistada (laed, seinad, uksed, aknad): puhastada, pesta, kuivatada. Põrandad tuleb enne viimistlustöid hoolikalt puhtaks teha.




8. Enne värvimist tuleb katta kinni kõik, mida ei värvi (põrand, tuppa jäänud mööbel). Viimistlemistöödel tuleks alati järgida loogilist järjekorda.

9. Pärast remonti tuleb tööriistad puhastada ja korda seada ning ülejäänud materjalid hoiukohta panna. Paljud ehituspoed võtavad kasutamata jäänud tooteid ka tagasi. Positiivne on remondi puhul see, et remont on hea võimalus elamises muudatusi teha, tube ümber paigutada ja mööblit ning sisustusdetaile uuendada. Korrastatud ümbruses on alati parem enesetunne.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünniratta kood


Kuu horoskoop ja numeroloogia analüüs


Numeroloogilised analüüsid


Taro kaardid: Gateway of Light Activation Oracle (koos raamatuga)


Klaasskulptuur: lilled


Pehme mänguasi: sipelgaõgija


Taro kaardid: Heavenly Bodies Astrology (koos raamatuga)


Seinakaunistus: linnud oksal


Taro kaardid: Moonology Manifestation Oracle (koos raamatuga)


Pehme mänguasi: tigu


Käevõru: roosa kvarts


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts