Kanntaim

Kanntaim
(Nepenthes)




TUTVUSTUS

Kanntaim on pärit Malaisiast ja Indoneesiast. Taim kuulub kanntaimeliste sugukonda.

Kanntaime puhul on tegemist väga unikaalse ja efektse toataimega. Taime lehed on süstjad nahkjad ja rohelised. Osad lehed on aga muundunud püünisorganiks. Kannu servades on putukatel ahvatlev peibutis (erksad värvid ja meenäärmete tekitatud eritis). Kannu servale laskunud putukas kukub kannu, kust väljapääsu enam pole. Püünisesse kukkunud saaki seedib taim kuni 2 päeva. Kanntaime püünised on passiivsed, mis tähendab, et taim lihtsalt ootab, kuni saak püünisesse kukub. Ühe kannu elueaks on umbes 3 kuud. Kannu suurus ja kuju sõltub liigist ja sordist. Maksimaalselt võib kannu suurus ulatuda paarikümne sentimeetrini.

Taime õied on väikesed ja vähemärgatavad, toatingimustes õitseb taim harva.

Looduslikult on kanntaim epifüüt, kasvades erinevate puude okstel.

Kanntaim on küllaltki kapriisne toataim, kuid oma omapära tõttu tasub tema kasvatamist proovida.

Taim hävitab toast kärbsed ja sääsed.




HOOLDAMINE

Liialt pikaks veninud varsi võib kevadel kärpida.

Kõige paremini saab kanntaime kasvatada amplitaimena, kus taime omapära kõige paremini esile saaks tulla.

Kui kannu sees jääb taimel vett väheseks või pole seda seal üldse, siis tuleks seda sinna kallata. Kann peaks olema veega täidetud umbes 2/3 ulatuses.




Valgus:

Kanntaim vajab kasvamiseks valget kasvukohta. Kevadel ja suvel tuleks taime aga otsese päikese eest kaitsta.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Kanntaim kasvab hästi soojas ruumis, 18-27 kraadi. Hoida taime järskude temperatuurikõikumiste ja tuuletõmbuse eest. Talvel tuleks taim lahtise akna juurest kindlasti eemale tõsta.

Taimele on väga oluline kõrge õhuniiskus. Seepärast tuleks taime sagedasti piserdada (parima tulemuse saab siis, kui taime piserdada 1-2 korda päevas). Õhuniiskust aitab suurendada ka taime kõrvale asetatud veeanum. Ainult piserdamisest kuiva õhuga ruumis jääb väheseks.




Kastmine:

Kanntaim vajab regulaarset kastmist. Suvel kasta mõõdukalt, talvel tagasihoidlikumalt. Kastmissagedus sõltub toatemperatuurist. Muld peab olema kogu aeg niiske, kuid mitte märg. Mulla läbikuivamist taim ei talu.

Kasta tuleb taime ainult pehme (vihmavesi, lumesulamisvesi, jahtunud keedetud vesi, Brita kannust läbi lastud vesi) ja toasooja veega.

Väetamine:

Kanntaim saab üldiselt oma vajalikud toitained kannudesse püütud putukatest. Kui toas on aga putukaid vähe võib kannu ise mõned putukad poetada. Liha (näiteks hakkliha) pole mõttekas taime kannu sisse panna. Kui tekib küsimus, millisesse kannu putukas panna, siis valida see kann, mis on suurim ja täielikult avatud.

Väetamisega tasuks olla ettevaatlik. Kui putukaid on aga vähe, siis tuleks taime kasvuperioodil (aprillist septembrini) siiski väetada. Väetada lehtdekoratiivsetele taimedele mõeldud väetise poole lahjema lahusega 2 nädala tagant. Väetise lahusega piserdada taime lehti. Taime potti pole väetiselahust vaja kallata.




Paljundamine

Taime saab paljundada tipmiste pistikutega, kuid kodustes tingimustes see suure tõenäosusega ei õnnestu.

Ümberistutamine

Kanntaim tuleks ümberistutada iga aasta kevadel. Muld peab olema jämedastruktuurne, vett hästi läbilaskev, õhurikas. Poest lillemulda ostes otsida taimele happeline muld (turvas), millele lisada orhideemulda. Ümberistutamise käigus tuleb vältida habraste juurte vigastamist. Poti põhja panna korralik drenaažikiht.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Parima sõbra horoskoop


Aastahoroskoop - 239 lehekülge


Aastahoroskoobid, kuuhorksoobid, aasta analüüs numeroloogia järgi


Kaelakee: ametüst


McLaren 570S


Söögiriistade komplekt (60 tk) - WMF


Kaelakee ja kõrvarõngad


Nukk Bellatrix (Harry Potter)


Tööriistakomplekt: 43-osaline


Koogialus - Villeroy & Boch


Kaelakee: amburi tähtkuju


Seinakell

Related posts