Pole ilmselt üllatus, et pidev stress mõjutab ka välimust. Liigpinge mõjutab igaüht erinevalt, aga kõige sagedamini mõjutab naha olukorda. Kes kannatab pideva stressi all, selle näost ja kehast on seda näha. Välimuse heaks on oluline stressist vabaneda või seda vähemalt ohjeldada. Kui väike adrenaliin hoiab inimese elavana ja võitlusvalmina, siis pidev stress laastab välimust ja keha tervist.
Mis näitab stressi välimuses?
1. Pinges lihased
Seda on tunda eriti õlgades ja alaseljas. Pinges turi ja valutav nimmepiirkond on märk stressist. Muidugi võib olla see tingitud ka pidevast istumisest ja pikast sundasendist või raskest füüsilisest koormusest. Sundasend tekitab kehale alati stressi ja ka vaimne stress viib lihased pingesse. Abiks on massaaþ, puhkepausid liigutamiseks, õlgade mudimine, pipraplaastrid valu piirkonnas, soe duðð, kuum vann, alaseljale suunatud veejuga.
2. Punnid ja vistrikud
Stressi tekitab kortisooli taseme tõus, mis ühtlasi nõrgendab naha vastupanuvõimet, bakteritel on lihtsam nahka tungida ja poore ummistada. Pidev stress ei võimalda akne ja ekseemidega piisavalt tõhusalt võidelda. Puberteet on väga stressirohke aeg inimese elus, mistõttu näitavad vistrikud selles vanuses just sisemist võitlust ja stressi. Nahaprobleeme saab ravida paikselt, aga ravimid ei mõju, kui stress pikaajaliselt vaevab.
3. Väsinud silmad
Pinges olles tõmbuvad veresooned kokku ja vereringe aeglustub. Selle tagajärjel võib silmadesse koguneda vedelik, eriti emotsionaalse pinge puhul. Silmade ümbrusse tekkivad lillakad tursed või varjundid. Stressis olles on tavaliselt ka unehäireid, väsinud silmades ei ole sära. Silmaümbrusgeel võib turseid küll vähendada, aga sära silmadesse see ei too. Selleks on kehale vaja piisavalt puhkust anda taastumiseks.
4. Tuhm ja lõtv nahk
Organism ei toimi pinges olles tõhusalt, surnud naharakud ei eemaldu, nahk muutub tuhmiks ja lõdvaks. Niisked salvrätid ja C vitamiin turgutavad küll nahka, aga keha ei omasta vitamiine stressis olles. Taastav seerum võib pisut naha seisundit parandada, aga ei tohiks unustada, et nahka toidetakse eelkõige seestpoolt, ainult väliste vahenditega head tulemust ei saavuta. Kindlasti peaks korralikult toituma, toitvat öökreemi kasutama ja endale piisavalt ööund võimaldama.
5. Veidrad lööbed
Veidrad nahaärritused ja lööbed on selge märk stressist. Ekseemi vorm võib olla leebe, aga see ei tagane isegi nädalaga. Möödub enamasti siis, kui stress kaob. Nahk võib ka sügeleda, isegi nii hullusti, et võib selle katki kratsida. Lööbed viitavad sageli ka sellele, et nahahooldusvahendid ei sobi. Kosmeetika pakenditel olevat infot tasub hoolikalt uurida.
6. Tuhmid ja elutud juuksed
Juuksenääpsud ei saa piisavalt toitu ärritunud olekus, see võtab juustelt sära ja pehmuse. Ülitugev stress võib juuksed isegi peast viia. Katkised, katkevad ja väljalangevad juuksed on märk stressist. Juuste rasueritus suureneb või väheneb olenevalt sellest, kuidas keha stressile reageerib. Pusad juustes on stressi märk, eelkõige kaotavad juuksed keha stressis olles niiskuse. Abi on peanaha masseerimisest, harjamisest, juuksemaskidest, toidus peaks olema piisavalt rauda ja peaks piisavalt liikuma, sest liikumine parandab vereringet. Muidugi viitab juuste halb seisukord ka halvale hooldusele.
7. Värvitud juuste erk toon ei püsi
Janustel ja stressis juustel ei püsi värvitoon peal. Muidugi kahjustab juukseid ka liiga sage juuste värvimine, liiga tugeva keemiaga töötlemine. See rikub juuste struktuuri. Niisutavad maskid on sel juhul vajalikud igal nädalal. Juuksemaskiks võib kasutada oliivõli. Kui segada õlile pisut piima, imendub see paremini juustesse. Ka küüned ja hambad annavad stressist märku ning see mõjutab tugevalt ka kehakaalu.
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.