Ehete kandmine, hoidmine ja hooldamine

Ehete kandmine

Ehteid ei kanta kodu- ja aiatöödel, erandiks on abielusõrmus, mis just seetõttu ongi läbi aegade jäänud siledavormiliseks. Mustri külge haakub kergesti mustus ja mustriga ehete puhastamisel ajapikku muster kulub. Ka kiviga ehetele koguneb mustus (rasvad, seep jms.) väga kergesti ja see hävitab lõpuks kivi loomuliku sära, mida sageli taastada ei annagi. Koju jõudes on ehted targem ära võtta. Ehetega magamine pole hea ei kandjale ega ehtele. Ehteid ei kanta ka saunas või vannis käies, mida vähem kokkupuudet niiskusega, seda parem. See kehtib eriti ülekullatud ehete kohta.




Opaal, türkiis jt. poorsed kivid imavad vett ja selles sisalduvat mustust. Energeetiliselt küll soovitatakse ehteid voolava vee all puhastada, aga seda ei saa teha asjatundmatuna. Kivide kandmist määratletakse isiku kosmogrammi järgi. Eristatakse positiivset ja negatiivset kehapoolt (naistel positiivne vasak kehapool, meestel parem). Negatiivse poole peal võib kanda ka selliseid kive, mis on isikule vastunäidustatud, et tasakaalustada kivi negatiivset mõju. Yang-kive kantakse nimetissõrmes või nimetus sõrmes (tule või õhu stiihia) ja Yin-kive keskmises või väikeses sõrmes. Nii avalduvad ka kivide maagilised võimed, mis on seotud keha energiakanalite meridiaanidega. Vääriskive ei kanta tavaelus allpool vöökohta. Maagia või ravi puhul võib seda siiski teha, aga sel juhul siidist või sametist kotikeses. Kuld on Päikese metall, tugev mehelik yang energia, tekitab energeetilist ülelaetust, võib isegi füüsilisi haigusi põhjustada naiselikule kandjale. Kuldristi ei tohiks kanda naiselikud märgid (eriti just ristimata naised ja yin märkides sündinud mehed). Hõbe on naiselik yin energia – naiselik metall ja sobib naistele kandmiseks. Vask – Veenuse mõju all, ebakindel kosmogramm. Raud – sobib ainult väga meheliku kosmogrammiga inimestele. Naiselikele märkidele võib ebaõnne tuua. Messing ehk valgevask- Veenuse mõju, seatina ja titaan – Saturni mõju, pronks (vase ja tina segu) – Veenuse ja Jupiteri mõju. Tina – Jupiteri mõju, soovitav kanda Kaladel ja Amburitel, titaan – maagiline metall Veevalajale.




Kullas ei tohiks kanda ametüsti, nefriiti, morioni, krüsopaasi, smaragdi. Smaragd sobib ainult hõbedaga. Hõbedaga ei tohiks kanda briljanti, rubiini, spinelli, sinist türkiisi. Vasega ei tohiks kanda topaasi, morioni, hüatsinti, kristalle, suitsutopaasi. Õige ehte tunneb inimene ise ära, kui kuulab oma alateadvust. Kingitud ja pärandatud väärisehetel on maagiline mõju, ehte saaja jaoks ei pruugi kingitud või pärandatud ehte energeetika alati sobida (mõnikord võib lausa ohtlik olla). Väärisehted (tegelikult kõik ehted) talletavad endas kandja energeetikat. Väärisehetesse peaks kandja suhtuma suure austusega.




Ehete hoidmine

Ehted ei tohi üksteise vastu hõõrduda. Väärisehteid ei hoita kilekotis, karpides, purkides, sahtlites koos pudi-padiga. Kuld ja hõbe kriimustavad kokku puutudes teineteist, neid ei tohi koos hoida. Ehtekarpides on iga ehte jaoks oma pesa ja võib kasutada ka nn. ehtepuud. Kõige parem on hoida iga ehet oma karbis sameti sees või sametkotikeses. Mida puhtam kuld, seda vastuvõtlikum on kriimustustele. Vana kuld (prooviga 583) on vastupidavam. Vääriskivid on erineva tugevusega, nõrgemad on türkiis, malahhiit, merevaik, nefriit, kuukivi, mis kuluvad aja jooksul isegi õhu käes. Erineva kõvadusega vääriskive ei hoita ühes karbis, briljandid kriibivad kõiki teisi kive. Väärisehteid ei panda kokku odavate kulinatega, see on hinnalise ehte jaoks solvav.




Ehete hooldamine

Väga hinnalised ehted on mõistlik aeg-ajalt viia usaldusväärse kullassepa juurde poleerida, meister kontrollib üle ka ehte seisundi. Kividega ehteid ei tohi puhastada ultraheliga, vääriskivid võivad praguneda. Neid puhastatakse destilleeritud vee auruga. Smaragde ja teemante võib puhastada ka kodus kvaliteetse viina ja pehme lapiga. Läbipaistva kiviga ehteid saab puhastada nuuskpiirituse lahuse, pesta pehme harjaga ja loputada, kuivatada hoolikalt. Ehted hakkavad uuesti särama. Veega ei tohi puhastada poorseid ja vett imavaid kive (türkiis, malahhiit, opaal jt.). Hõbedat ei tohi puhastada hambapastaga, hõbe kulub lihtsalt ära. Kasutada võib lauahõbeda jaoks mõeldud puhastusvahendeid. Kõige lihtsam on osta spetsiaalne hõbeda, kulla ja hõbetatud lauahõbeda puhastamiseks mõeldud flanellkinnas. Sobib ka lihtsalt vähekarvane flanellitükk. Hõbedast ehteid saab puhastada ka kartulikeeduvees (hoida selles 10-15 minutit). Hõbeesemeid saab puhastada sidrunimahlas niisutatud pehme lapiga, seejärel loputada hoolikalt kuumas vees ja kuivatada hoolikalt. Ehtsad pärlid armastavad oma kandjat ja neid tuleb aeg-ajalt kanda, muidu pärlid tuhmuvad ka hästi hoituna. Pärlid ei kannata kuumust ja küttekehade lähedust, neid hoitakse pehmes kotis. Võltspärlid näevad tänapäeval välja originaalile sarnaselt, aga on vähem vastupidavad. Pärlite vigastused ei ole parandatavad, mistõttu neid hoitakse pehmes taskutega kotis.





NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.

Seotud postitused