Intiimsuhetes mängivad “ei” ja “jah” samuti erilist rolli. Naisel on alati õigus “ei” öelda, aga mehele jääb lohutuseks teadmine, et kui seda öeldi vastuvõetaval toonil, siis ei jääda häbisse. “Ei”- ja “jah”-i mängudes sobivad hästi kokku paar-kolm (isegi rohkem) aastat vanem ja haritum naine ning boheemlaslik eluvõõras, tujukas ja elunautleja mees (nn. lapsmees). Voodis võivad hästi sobida ka alluva loomuga mees ja aktiivne, elunautiv, võimukas naine või toorevõitu machomees ja allaheitlik pehme loomuga naine. Abitu, ilus ja aastailt tunduvalt noorem lapsnaine sütitab sageli isalikku tüüpi mehise mehe, kes noore naise kõrval saab olla igas mõttes mees. Ülehooldavalt emaliku küpse naisega võivad tal tülid ja tüdimus kiiresti tekkida.
Tüüpilisemad “ei” näited
“Ei” ja veel kord “ei”!
See on tülikale külgelööjale omal kohal sõnum, alaväärsuse küüsis vaevleva inimese või suhtlemisaldi mehe puhul on aga pisut liiga karm.
“Ära hellita lootusi, siis ei pea sa pettuma!”
See ei anna võimalust isegi unistamiseks, jääb ainult palgateenimine või muidu orjamine. “Sa käitud halvasti, ma ei saa jah öelda!” See on kui naisõpetaja noomimine ning jätab lootuse tulevikus parem “hinne” saada (kui ennast parandatakse).
“Jäägem sõpradeks!”
Vaevalt tegelikult sõprus kõne alla tuleb, keegi on kindlasti veel tähtsam või pole inimene enam vaba.
“Helista mulle järgmisel nädalal!”
See on eriti meestele selge sõnum, et aeg võib mõndagi muuta. Soovitakse järelemõtlemiseks aega.
“Ma helistan sulle ise!”
Sobib sageli reisivatele ja väga aktiivsetele inimestele, aga tavasituatsioonis on lihtsalt pehme äraütlemine.
“Ei ole ma veel selles eas!”
Nii võib öelda alaealine ja kogenematu, aga mitte täiskasvanud inimene.
“Oleme liiga erinevad” või “Ma pole sinu tüüp”
See on kindla otsekohesusega keeldumine ja mingit lootust ei anna. Siiski on see viisakas ega solva teist osapoolt.
“Ma ei ole enam vaba!”
Selline keeldumine võib pikatoimelise inimese ehk järgmisel korral kiiremini tegutsema panna. Kui ollakse kinni, siis tuleb seda kindlasti ka öelda.
“Lase mind ometi vabaks!”
Selline keeldumine innustab tegudele sadistlike kalduvustega ja julmi inimesi.
“Ei” võib öelda poollubavalt, malbelt, vabandavalt, vaikselt või valjult, räigelt või leebelt, sõbralikult või sõjakalt – võimalusi on palju. Keeldumise kurbus tuleb teisel poolel nii või naa üle elada. Parem on, kui anda sõnum edasi mingil muul viisil. Naised valdavad kehakeele kunsti tunduvalt paremini kui mehed. Naise öeldud “ei” võib olla “jah”, kui kehakeel ja silmad räägivad muud. Läbi aegade on peetud sellist ihasid varjavat käitumist siivsamaks. Liiga kiiresti keeldudes võidakse ka enda elu ära rikkuda. Vanasõna ütleb ju, et aeg annab arutust. Õnn on mitmepalgeline ja sõltub suuresti suhtlemisoskusest.
Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast reklaami...
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.