Elavad amuletid (taimed eluruumides)

Muistsed hindud uskusid, et taimedel on tunded. Darwin märkas samuti hämmastavat sarnasust taime juuretipu ja algelisemate loomade aju vahel. Taimed on võimelised keskkonnaga kohanema. Burbank uuris taimi põhjalikumalt ja avastas, et taimedel on primitiivne teadvus. Nad võtavad mingi telepaatilise vormi kaudu vastu kujutlusi ja mõtteid. Seetõttu ongi taimedega vaja rääkida ja anda neile edasi armastuse vibratsioone.




Taimedele meeldib teatud liiki klassikaline muusika (nt. Haydn, Beethoven, Brahms, Vivaldi, Schubert jt.), aga nad ei talu rokkmuusikat (see võib nad tappa). Kantri- ja folkmuusika jätab taimed külmaks. Mõned taimed eelistavad isegi jazzmuusikat. Eelistustest annab märku taime kasv ja õitsemine. Taimed armastavad elu enda ümber: elevust, olenguid, rõõmsat vestlust, suhtlemissoojust, armastuse hetki. Õnnetu pererahvas, mõttetu lärm ja ja tülid panevad taimed kiratsema (nt. sõnajalad surevad välja). Taime omades peab inimene võtma vastutustunde tema eest. Taimed annavad märku, kui kasvukoht ja tingimused neile ei meeldi. Sobiv paik taimedele on seal, kus ka inimesed armastavad olla. Paljud taimed kasvavad hästi telefoni, arvuti ja teleri kõrval, nt. kaktused isegi kaitsevad arvutikiirguse eest. Kui taime asukohta muuta, teda kärpida või ümber istutada, siis võiks talle seda põhjendada. Taimed on ka “edevad” ja armastavad komplimente. Nad õitsevad paremini, kui neid imetleda ja kiita.




Sageli räägitakse ühest või teisest toataimest, mis ei ole meile kasulik või on lausa vaenlane. Arvatakse, et kaktused provotseerivad tüli, luuderohi võib mehe ära ajada kodust, monstera imeb energiat inimestelt. On tõsi, et kaktused akumuleerivad energiat oma ümbrusest ja ka inimestelt ning siis väljutavad energeetilisi impulsse nõeljate okaste kaudu. Puistavad energiasädemeid igasse ilmakaarde. Kui agressiivne inimene on kaua kaktuste kõrval, muutub ta agressiivsemaks ja närvilisemaks. Samas tõstab vaiksete inimeste elujõudu ja eneseusku just kaktuste keskel istumine. Feng-shui järgi peaks need tule-stiihia taimed asuma kodu lõuna või lõuna-lääne tsoonis, et edu ja raha kindlustada. Luuderohtu saadab ka halb kuulsus, sest arvatakse, et nad on kahjulikud perekonnaelule. Mees võib hakata jooma või ringi hulkuma ja võib kodu hoopis maha jätta. See ei ole päris nii, aga kui peresuhted on jahtumas, võib luuderohi ebakõlasid provotseerida küll. Kui kired on tipus, siis hoiab luuderohi kodust tuld ega ole lahutaja. Monstera on samuti “hirmuallikaks” saanud. Vanurid ja lapsed pidid selles majas surema kergesti, kus on monstera või haigestuvad väga tihti. Taim on küll tõeline “energiakaan”, ta võtab inimestelt ära energiat, aga eelkõige negatiivset energiat. Haige ja närvilisena või ebasõbralike tunnete võimuses olles tasub pooleks tunniks istuda monstera kõrvale ja ta ravib, võtab negatiivsuse endasse. Samas ficus ja begoonia ei tee oma peremehele sugugi mitte alati head. Täiskasvanud ficus võib muuta aktiivse ja loomingulise inimese laisaks kodusistujaks, kes ainult televiisori ees lösutab. Tihe rida õrnu kannikesi piirab üksiku naise teed perekonnaõnnele. Need loovad niivõrd naiseliku atmosfääri, et ükski mees selles ruumis vastu ei pea. Sama võib öelda ka begoonia kohta. Kui neid on palju eluruumides, hoiab see eemale kõik sugulased ja lähedased. Väga hästi mõjub ükskõik millise ruumi energeetikale rohtliilia. Puhastab õhku ja varustab hapnikuga.




Rohtliiliad suudavad ka kõige pimedamates nurkades ellu jääda, toitudes saastunud energiast annavad vastu kergustunde. Mürt on samuti sõber ja abiline. Mürdi energeetika on meeldiva mõjuga armastusele ja elule, kuid majas, kus tihti tülitsetakse ja liiga palju lärmi on, võib isegi hästihooldatud mürt kuivada. Aknalaual rõõmustavad silma ja puhastavad õhku ning toetavad ka energeetiliselt sidrunipuu, gardeenia, jasmiin ning magamisruumides võivad nad laadida kogu öö. Haigestumise puhul on magamistubades hea kasvatada kohvipuud, aaloed ja luuderohtu. Magamistuppa sobib ka draakonipuu. Siiski ei tasuks magamistuba “roheliseks oaasiks” muuta, sest liiga palju taimi võib und häirima hakata. Stressi, unetust, peavalu, depressiooni aitavad ravida passifloora ehk kannatuslill, loorber, hibisk. Need taimed vajavad palju valgust ja imetlemist igal vabal minutil. Kui inimene taime eest hoolt kanda ei suuda, siis ei peaks ta taimi kasvatama. Inimene, kes taimi armastab, tunneb ära just need taimed, mis just talle sobivad ja mille lähedust ta vajab. Tuleb vaid nii ennast kui taime sügavuti tunnetada.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sobivus töökaaslasega


Karma analüüs


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Pehme mänguasi: anakonda


Kausid (4 tk) (18 cm)


Seinakaunistus: karu


Padjakate 40 x 40 cm (4 tk)


Kaelakee: hauliit, lasuriit


Skulptuur


Taldrikud (28 cm) (6 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: kivi vees


Kristall: sodaliit



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.



Lehed ( 2 / 2 ): « Eelmised1 2

Related posts