18. Köögi parim asend on idaküljel. Magamistoad ei tohiks avaneda otse kööki. Vannituba ja tualett ei tohiks olla eesukse kõrval ega ka keset maja või korterit (hea õnne keskuses). Keskmes peaks olema midagi sellist, mis head energiat levitada aitab.
19. Akende ja uste suhe ei tohiks ületada 3:1-le. Kuldlõikelised mõõdud on alati õnnetoovad (1:1,618). Proportsioone saab mööbli paigutusega luua ka pikkades ja kitsastes või ruudukujulistes ruumides kasutades erinevaid värve või suuri toataimi. Kõikumine 2,5 cm piires on lubatud. Kui eesuks on maja suurusega võrreldes liiga suur, siis kannatab majanduslik käekäik. Liiga väike eesuks tekitab lahkarvamusi. Vältima peaks ka pikki sirgeid koridore.
20. Ühes reas ei tohiks olla 3 ega enamat ust, eesuks peaks olema võimalikult külalislahke ilmega (tuulekellad, lillekastid, uksematid, ripptaimed, loomakujud). Kui uksi on mitu, siis peaks eesuks olema suurem kui tagauks. Tugev eesuks on parem kui klaasuks. Uksepaneelid peaksid olema ühesuurused. Spiraalseid treppe peaks vältima.
Muudatusi võib kodus teha vähehaaval ja vaadata, mis juhtub. Iga muudatust, mida feng shui ellu toob, tuleks nautida. Nimetatakse ju feng shuid idamaades ka “õnne kunstiks” ja sellesse peaks suhtuma loominguliselt. Lõppude lõpuks on ju hea ja õnnelik kodu ikka see, milles inimestel on hea olla, milles ollakse õnnelik ja terve, kuhu tahetakse alati tulla.
Keegi ei tea päris täpselt, millal feng shuid kasutama hakati, aga hiinlastel on selle kohta võluv legend. Nimelt tegelenud esimene kolmest hiina eelajaloo legendaarsest keisrist kuivendustöödega Kollasel jõel ja ühel päeval näinud tema töölised jõest välja ronimas suurt kilpkonna. Kilpkonn olnud ka tol ajal hea enne, sest uskumuste järgi elanud kilpkonnakilpides jumalad. Aga selle kilpkonnakilbi muster moodustanud ideaalse maagilise ruudu. Targad mehed kutsutud kokku ja uuritud seda nähtust põhjalikult. Lõpuks kujunenud sellest maagilisest ruudust feng shui, mis on Hiina astroloogia ja numeroloogia alustala. Feng shui arenes sajandite kestel vaatluste ja mediteerimise kaudu edasi. Esimese kahe ja poole aastatuhande kestel oli see põhiliselt maastikuvormide hindamine. Seejärel muutus isikukesksemaks ja kujunes vormikoolkond ning ligikaudu kahe tuhande kolmesaja aasta eest ka kompassikoolkond.
Hiinlased valivad õigeid majakohti ja elupaiku inimeste sünniaja järgi. Tänapäeval on palju variante ja ka lääne inimesed on teadlikud keskkonna mõjudest ning harmoonia loomisest.
17. Ühel tasandil asuv kodu tekitab rohkem qi-d kui mitmetasandiline. Tasandite rohkus ajab qi segadusse. Eriti halb on majja siseneda kõrgemalt tasandilt. Ühekorruselised majad on paremad kui mitmekorruselised. Naabermajade sha-d (teravad nurgad, sirgjooned, tänavavalgustuspostid, T-ristmikud) saab kõrvale juhtida taimede, tarade, lilleklumpide jms. Esikülg võiks majal lõuna poole jääda (eesuks lõunaküljel).
Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.