Figuurivigade varjamine riietusega

LÜHIKESED JALAD – Kõrged kontsad, sirged pikad tumedad püksid, kas 50-55 cm miniseelikud või pahkluud paljaks jätvad midiseelikud pikendavad jalgu. Lühikesed boolerojakid ja kehassetöödeldud jakid, laiad vööd mõjuvad hästi. Vältima peaks madalaid ühtlase tallaga kingi, värvi- ja detailiderohkeid kontrastvärvis jalatseid, pilkupüüdvaid sukkpükse, mansetiga pükse, kohevaid seelikuid, suuri taskuid, pikka lohmakat jakki koos pika seelikuga.




LAIAD ÕLAD, KITSAD PUUSAD NAISTEL – Pehme õlajoon, raglaanlõige, kitsas reväär teevad keha kogukamaks, tuleks eelistada detaile, mis laiadelt õlgadelt tähelepanu kõrvale juhib. Ilusa rinna puhul sobib avar dekoltee. Efektne seelik või püksid aitavad pilku laiadelt õlgadelt ära tõmmata. Figuuripuudujääkide puhul on kasulikud asümmeetrilised mustrid ja diagonaaljooned. Sageli on laiaõlgsetel kitsapuusalistel naistel kaunid pikad jalad, mida tasub eksponeerida. Vältima peaks põikitriipu õlajoonel ja õlgade rõhutamist.

LAME RIND – Vältima peaks suurt dekolteed, aga kõik rüüsid, satsid, volangid, suured taskud jms. rinna kohal suurendavad visuaalselt rinda.




LIIVAKELLAFIGUUR – Kurvikuse rõhutamiseks on hea samas toonis ala ja ülaosa kontrastvärvi vööga. Hästiistuvaid liibuvaid riideid võib lubada just see figuuritüüp. Vormitu lõikega riideid peaks vältima. Ampiirlõige ei sobi. Taljesse töödeldud jakid peaks ulatuma puusaluuni. Sobivad vöökohast liibuvad ja puusast vabalt langevad püksid. Saledamad liivakellad võivad kanda ka klapptaskute ja puusakaunistustega pükse. Kleidid rõhutavad loomulikku vöökohta. Pikkade varrukate puhul peaks seelikuosa olema pikem varrukatest. Liibuva ülaosaga kleidil peaks olema sirge ja kitsas alaosa. Lotendavaid kleite vältida. Laiad vööd sobivad saledatele.




VÄIKE MUST KLEIT – Iga naise garderoobis peaks olema üks lihtne pidulik must kleit, mida annab kombineerida teiste riietusesemete ja aksessuaaridega ja mis sobib igaks pidulikuks juhuks. Enda figuurile sobiva ja hästiistuva kleidi peaks igaüks ise avastama enda jaoks. Riiete soetamisel arvestada kobineerimisvõimalusi juba olemasolevate rõivaesemete, aksessuaaride ja ehetega.

ÜLIKOND – Ülikonna valimisel on oluline lõige, värv, materjal. Korrektne ülikond toob esile iga mehe figuuri (olgu ta pikk, lühike, tüse, kõhn) paremad pooled ja varjab hästi figuuri puudusi. Seetõttu peaks iga mehe garderoobis olema üks kvaliteetne ülikond. Lühemad ja tüsedamad peaks eelistama tumedat. Parim ülikonna värv on tumesinine, must, hall. Ülikond on paras, kui pintsaku alt teine nööp jääb naba kohale ja varrukad katavad käed kõrval seistes randme (mitte käelaba).




TRIIKSÄRK ei tohi kõhu kohalt “kiskuda” ega kaela kohalt “puua”. Mansett peaks ulatuma pöidlaluu alguseni.

KÕHNAD VIBALIKUD MEHED – Sobivad ruudulised pintsakud, passed ja põikitriibud õlajoonel, mis lisavad õlgadele laiust.

TÜSEDAD MEHED – Hästi sobivad pikitriibulised kvaliteetsest kangast pintsakud, mille kandmisel enamik mehi mõjub elegantselt.




Kahvatu või kortsus näo lähedal tuleks erksamaid värve ning säravaid ehteid kanda.

NB! Garderoobis olgu vaid riided, mis kandjat õnnelikuks teevad ja mis talle hästi sobivad. Sellistes riietes on kandja ise õnnelik ja enesekindel. Aegumatu ja kvaliteetne klassika on alati parim valik. Mida efektsem ja silmatorkavam riietus, seda ideaalsemat figuuri nõuab (ka meeste puhul).



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast reklaami...





NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.



Lehed ( 2 / 2 ): « Eelmised1 2

Seotud postitused