Hiina meditsiini 10 iidset tarkust

Hiina meditsiini aluseks on taoismi põhitõed, mille aluseks on elu “voolus” olemine, looduse ja iseendaga kontakti säilitamine, muutustega kohanemine, sisemine rahu, tasakaal ja mõõdutunne. Hiina meditsiin keskendub inimese suhestumisele looduse ja ümbritseva keskkonnaga. Hiina meditsiini ravimeetodite hulka kuuluvad tänapäeval peale nõelravi ka massaaþ, tule-, elektri-, laser- ja homöopaatiline ravi. Taoistlikust ravimeetodist on saamas peavoolu meditsiiniharu, mida on võimalik õppida kõrgel tasemel isegi ülikoolides (näiteks Harvardis). Alljärgnevalt mõned tänapäevaselt kasutatavad iidsed tarkused:




1. Haiguse puhul tuleb keskenduda haiguse “juurte” leidmisele ja väljakiskumisele. Ühtlasi ka tervise kasvatamisele ja hoidmisele, haiguste ennetamisele. Hiina meditsiin püüab kõrvaldada haiguse põhjuseid, mitte ei tegele tagajärgedega nagu lääne meditsiin. On vaja “kuulata” oma keha ja püüda aru saada märkidest, mida keha tasakaalust väljas olles saadab.

2. Inimese üldine toonus sõltub kolmest tegurist: energiatasemest, kehakaalust, emotsionaalsest seisundist. Kõige rohkem psüühilist energiat neelavad rasked hingetraumad, läbitöötamata tunded, stress, läbikukkumised. Sellises olukorras on kõige parem lihtsalt puhata ja olla rahulikult. Alkoholi või antidepressantidega pinge maandamine pigem süvendab seda seisundit. Stressi võib proovida maha võtta ka nõelraviga, mis vaigistab meeli ja lõõgastab keha või mõne muu idamaise eneseabi võttega. Hea tervise tagamiseks on vaja püsida õiges kehakaalus, hoida end emotsionaalselt tasakaalus ja säilitada oma energiatase piisavana. Ülemäärane kehakaal vähendab liikumisvõimet ja on paljude haiguste põhjuseks. Kui energiat napib, ei jaksa võidelda ei elus ettetulevate raskuste ega haigustega. Päikesevalgus annab energiat ja tõstab toonust, mistõttu on väga oluline iga päev õues viibida. Isegi pilvise ilma puhul on sel tervistav mõju.




3. Kaalu aitab vähendada, kui enne põhilist toidukorda süüa üks-kaks puuvilja (õun, pirn vm.). Pärast puuvilja söömist oodatakse pisut, et kõhunääre hakkaks tööle ja tekiks näljatunne. Appi võib võtta ka akupunktuuri, nimelt asuvad vasakus kõrvas punktid, mis vähendavad söögiisu ja kiirendavad ainevahetust, paremas kõrvas olevad punktid lasevad täiskõhutundel kiiremini tekkida. Söömine tuleb lõpetada, kui näljatunne on kadunud.

4. Hilisõhtusest ohjeldamatust söömisest aitab vabaneda see, kui seatakse sisse 3 söögikorda ega tegelda söömise ajal millegi muuga. Õhtusöök peaks olema valguline, enne viimast söögikorda on kasulik süüa üks pirn. Hilisõhtusel söömisel on enamasti kaks peamist põhjust: kas on tegemist mao ja pankrease talitluse häirega või liiga aktiivse mao tegevusega. Süüdi ongi enamasti see, et söömise ajal tegeldakse millegi muuga, näksitakse pidevalt või süüakse liiga tihti.




5. Maksa ja neerude tööd on vaja ergutada. Neerusid võib “laadida” kui hõõruda peopesad soojaks ja hoida neid seljal neerude kohal. Võilillejuured (ka õied, varred ja lehed) ja kibuvitsamarjad ergutavad hästi maksa tööd. Õitsemise ajal on kasulik süüa võilillevarsi, noori võilillelehti võib salatitesse lisada ja õitest võilillesiirupit valmistada. Kibuvitsamarju võib süüa nii tervelt kui valmistada neist teed. Abiks on ka see, kui masseerida ühe jala kannaga teise varvaste kohal olevat maksapunkti. Maksa tööd toetab ka maarjaohaka tee. Abiks on Q10 tabletid, mida võib võtta kuurina. Hiinlased söövad palju goji marju, mida peetakse imelisteks marjadeks.

6. Pikaajalise köha puhul vaevavast rögaklombist aitab vabaneda mandariinikoortest valmistatud tee või nõmm-liivatee. Hoiduda tuleks piimast rohke röga puhul, kuna piim muudab röga paksemaks ja limasemaks. Rögaklombid tekivad liigsest limast organismis.




7. Hirmu, ärevust ja ängi leevendavad nelk, pertussiin, nõmm-liivatee, mooniseemned, pojengitinktuur. Väheliikuv eluviis soodustab nii ärevust kui ängi. Tekib ebamäärane väsimus, vaevavad meelemasendus ja unehäired. On vaja anda kehale piisavalt füüsilist koormust ja võimalikult palju liikuda värskes õhus. Väsimuse, valutava pea ja masenduse korral aitavad kuumad jalavannid ingveriga ja hästi mõjub ingveri tee. Rahustava mõjuga on vee vulin. Ärevustunne viitab magneesiumipuudusele organismis.

8. Päeva alustamiseks soovitab Hiina meditsiin hommikuti 10 cm sügavuses vees üles-alla hüpelda. See paneb energia liikuma ka siis, kui pole piisavalt magatud. Selleks võib kasutada kahte kaussi. Abi on ka kergest hommikuvõimlemisest, selgroo sirutamisest, veeprotseduuridest. Hiina meditsiinis on võimlemisharjutused olulisel kohal.




9. Enerigataseme taastab mantrate laulmine. Mantraid peaks koostama asjatundja. Mantrate laulmine taastab energeetilise seisundi, pulsi, keele ja silmade töö jt. tervise näitajad. Energiataseme tõstmiseks on ka mitmeid energeetilisi harjutusi.

10. Joogiks roheline tee või puhas vesi. Rohelist teed võib juua 3-5 tassi päevas. Külmal ajal soovitatakse musta või punast teed. Teed juuakse ilma suhkruta, see aitab hoida ainevahetuse tasakaalus ja kehakaalu normaalse. Hiinas ja Jaapanis on olulisel kohal teetseremooniad, mis aitavad vaimset tasakaalu säilitada. Teetseremoonia ajal juuakse ainult teed, ei näksita midagi kõrvale ega mugita koogikesi.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku? + Millest räägib Sinu nimi?


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Käevõru: päikesesüsteem (17-18 cm)


Kaelakee: rodoniit


Taro kaardid: The Halloween Oracle (koos raamatuga)


Barbie nukk (HBV11)


Küünlaalused (2 tk)


Nõude komplekt lastele (7-osaline) - Villeroy & Boch


Kristallipuu: tsitriin


Tööriistakomplekt: 256-osaline


Taro kaardid: Deviant Moon (koos raamatuga)



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts