Imeravim saialill

Saialill on korvõieline üheaastane taim. Eestis on saialill üsna tuntud vähenõudliku ja kaua õitseva aialillena. Saialille õied on kollased või oranžid, omapärase lõhnaga ja taim on putuktolmleja. Saialille seemned on erineva kujuga ja pisut kõverdunud. Uued taimed saab kuivatatud seemnetest edukalt ise kasvatada, seemneid säilitatakse paberkotis.




Saialillel on seemnete kuju tõttu erinevaid rahvapäraseid nimetusi: hanekõri, hundihammas, jäärasarved, kassiküüned, kringlilill, kulliküüned jt. Saialill õitseb pikalt, lausa juunist septembrini, olenevalt aastast võib õitseaeg pikemgi olla. Taimeravis kasutatakse saialille ürti või õisi, mida korjatakse päikesepaistelise ilmaga ja kuivatatakse varjus. Need peavad säilitama loomuliku värvuse ja lõhna. Kasutada saab värsket mahla, võib teha tõmmist, tinktuuri, salvi, teesegusid ja ka seemned on söödavad, nendega saab toitudele maitset lisada.

Väetiste kasutamine aias mõjub saialille ravitoimele kahjulikult, peaks laskma taimel võimalikult looduslikult kasvada. Saialillest on abi mädapaisete, mädaste haavade, haavavalu, jämesoolehädade, kollatõve, külmamuhkude, lamatiste, verevalumite, soolatüügaste, sügeliste puhul. Abi on ka vähi profülaktikas ja ravi toetamisel. Tee joomine võib parandada nägemist ja aitab puhastada organismi, kui uriinis on verd.

VÄRSKETE LEHTEDE JA VARTE MAHL eemaldab soolatüükaid ja aitab sügeliste puhul.




Võtta 1 tl õisikuid ühe klaasi keeva vee kohta, lasta mõni minut tõmmata, seejärel kurnata, jahutada ja juua kolmandik klaasi kolm korda päevas.

Aitab maokatarri, maohaavandite, jämesoolepõletike, seedehäirete, kõhulahtisuse, krooniliste limaskestapõletike, sapihädade, vesitõve, maksahaiguste, igemepõletike ja angiini korral.

1 liitri viina sisse panna peotäis saialilleõisi ja jätta seisma 4-5 nädalaks, aeg-ajalt loksutada. Tinktuuri lahjendatakse keedetud veega.

Sobib kompressideks ning haavade, muljumiste, verevalumite, lamatiste ja paisete raviks.




200 gr searasva kuumutada, sellesse lisada kuhjaga peotäis saialilleõisi. Kui rasv hakkab vahutama, segada korralikult läbi ja võtta tulelt. Lasta (öö)päev seista, seejärel soojendada ja pressida läbi linase riide. Salvi hoitakse jahedas ja pimedas kohas klaaspurgis.

Aitab veenipõletiku, haavavalude, külmamuhkude, põletushaavade korral. Kasutatakse ka raskestiparanevate haavade raviks, allergiliste löövete puhul, kuiva praguneva naha pehmendamiseks ja nahavähi raviks.

1) Võtta 1 osa saialilli ja 4 osa must pässikut. Pässik puhastada, valada üle sooja veega, lasta ööpäev seista, tükeldada ja peenestada, pressida vedelik välja, lisada juurde saialilletõmmis ja segada korralikult. Segu hoida tumedas klaasnõus jahedas kohas. Võtta 3x päevas pool klaasi pikema aja vältel. Sobib vähi profülaktikas ja toetab vähiravi.




2) Võtta 1 osa saialilli ja 2 osa aaloemahla. Aaloe taim peaks olema vähemalt kolm aastat kasvanud. Võetakse 1 spl segu klaasi keeva vee kohta, kurnatakse, jahutatakse, juuakse 3x päevas söögi alla umbes kolmandik klaasi.

Aitab parandada seedetegevust. Sobib kasutamiseks vähi profülaktikas ja toetab vähiravi.

3) Võtta 1 spl saialilleõisi ja 1 spl linaseemneid klaasi keeva vee kohta, lasta tõmmata 5-10 minutit. Jahutada, kurnata ja juua kolmandik klaasi söögi alla 3 x päevas. Sobib kaksteistsõrmiksoole- ja maohaavandite raviks.

1) 1/4 saialille, 1/2 kõrvenõgest, 1/4 raudrohtu

Juua vähemalt 5 tassi päevas.

2) Võrdses koguses raudrohi, saialill, kõrvenõges, mailane.

Juua 4 tassi päevas.

NB! Saialill südamele kahju ei tee, aga mõjub veresooni ahendavalt. Ahenenud veresoonte korral seespidiselt ei soovitata.




Lisaks ravitoimele on saialill ka söödav lill, pisut kibeda maitse tõttu tuleb lisada vähe. Saialille kroonlehtedega saab värvida kompoti siirupit. Võib lisada pehmemaitselistesse kompottidesse (õunad, pirnid, magesõstrad, mustikad). Kui lisada terved õied keetmise lõpus, säilitavad need oma ilusa välimuse ja kuldkollase värvuse isegi koos musta sõstraga. Värsked õied sobivad liha-, kala- ja ühepajatoitudesse, salatitesse, võileivakatetele kaunistuseks.

ÕUNAKEEDIS SAIALILLEDEGA 1 liitri õunakeedise kohta võtta 1-2 klaasi peenestatud õisi, eriti hoolega on vaja peenestada õiepõhjad. Õied lisada 5 minutit enne keetmise lõpetamist, purgid tuleb kohe sulgeda. Kui õiepõhi eemaldada, siis on maitsvam, sest õie südamik on mõrkjas. Keedist sobib kasutada palavikuhaiguste puhul, on leevendava toimega.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünnihoroskoop


Töö ja raha aastahoroskoop


Numeroloogia kalender


Taro kaardid: Goddess Love Oracle (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: Nõmmeveski juga


LED küünlad (3 tk)


Taro kaardid (tugevast materjalist, veekindlad, koos raamatuga)


Seinakell: paabulind


Päikesepüüdja: mandala


Kaelakee: skorpioni tähtkuju


Kaelakee: punane ahhaat


Kõrvarõngad: oonüks



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts