Inimese enesetunnetuse kolm seisundit

Meeleline, mõistuslik ja vaimne enesetunnetus asuvad nagu üksteise sees ja on tihedalt põimunud igas inimeses. Inimesed on erinevad ja need seisundid väljenduvad erineval viisil ja määral. Üks kolmest, millel asub rõhuasetus, on alati ülekaalus. Milline neist ülekaalus on, see oleneb sellest, millisena ja kellena inimene on sündinud ja millises keskkonnas kasvanud, milline on tema roll maailmas kui tervikus. Nii võibki inimesed jagada suures plaanis meelelisteks, mõistuseinimesteks ja vaimse olemusega inimesteks.




Meelelised inimesed väljendavad end emotsionaalselt ja kirglikult. Nad ei tunne end mugavalt, kui peavad analüüsima ja pingsalt mõtlema millegi üle. Kaugeleulatuvad ja liiga laialivalguvad teemad neile ei meeldi. Nad samastavad end oma meelelisusega. Olgu nad head või halvad, nad tahavad kõike vahetult kogeda. Ülekaalukalt meelelised inimesed ei suuda olukordi mõistuslikult analüüsida ega vaimselt tunnetada. Meelelised inimesed kordavad oma vigu, satuvad ikka ja jälle sarnastesse olukordadesse, tegutsevad enne ja alles siis mõtlevad. Pidevalt peavad oma elus asju ümber tegema ja vigu parandama, kõikvõimalikud suhtesasipuntrad on neid kimbutamas. Mingil kummalisel moel läheb vahel ka kõik õigesti.




Mõistuseinimesed tunnetavad end iseendana kõige paremini siis, kui nad mõtlevad, analüüsivad, sobitavad ja vaatlevad. Nad on omas elemendis, kui kaasneb mõttetöö ning nad meelelise eneseväljenduse tagajärgedega kokku ei puutu. Mõistuseinimene enne mõtleb ja siis ütleb, iga tegevust planeerib ta väga hoolega. Probleemid saavad alguse siis, kui ta puutub otseselt kokku tunnete ja vaimsete väljendustega, millega ta ei oska arvestada. Kaotused ei ole mõistuseinimese jaoks sel juhul kergemad, sest kord kindlalt paika pandud veendumuste purunemine võib ületada isegi mõistuse kontrolli. Kõik oleneb tundmatuga kokkupuutumisel mõistuseinimese valmisolekust ja ettevalmistusest. Vaimsed inimesed ei samasta end ei tunnete ega mõistusega. Arenenud vaimne inimene suudab kasutada iseenda, teiste ja maailma meelelisuse ja mõistuslikkuse vahendeid, et saavutada vajaminevat ja teha end ka teistele arusaadavaks. Ta tunneb end hästi, kui saab tunnetada kaugeleulatuvaid ja paljuhaaravaid protsesse iseendas, kaasinimestes ja ümbritsevas maailmas. Kokkupuude reaalsete eluprotsessidega võib osutuda siiski ohupooleks, sest meelelised tunded ja kaine mõistus on tundmatud alad tema jaoks.




Kõik kolm seisundit on igas inimeses alati olemas, igaühes erineval viisil ja üks on kindlasti dominantne. Kui meeleline inimene huvitub vaimsusest, saab temast tõeline fanaatik. Ta annab ennast täielikult vaimsuse teenistusse ega analüüsi põhjuseid-tagajärgi. Kui mõistuseinimene võtab omaks vaimsuse, püüab ta seda lahti seletada ja lõpuni ära tõestada, mis on ilmselgelt võimatu. Arengus mahajääjate suhtes on mõistuseinimesed halastamatud. Kõige levinum on enda tunnetamine meelelis-mõistuslikuna. Ilmselt on see kogu praeguse tsivilisatsiooni põhiomadus ja sellest tuleneb ka materiaalselt ülesehitav jõud. Mõistus rakendatakse meelte “toitmise” teenistusse.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sobivus perekonnaliikmega


Numeroloogia kalender


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Kõrvarõngad: laiskloomad


Kaelakee: labradoriit


Päikesepüüdja


Kaelakee: shungiit


Seinakaunistus: hunt


Kaelakee: sodaliit


Kaelakee: sõnn


Seinapilt lõuendil või kapal: Halliste jõgi


Skulptuur: kassid



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts