Jalgratas – kasu tervisele mistahes vanuses

Kommertsartikkel

Kuna kütusehinnad tõusevad, otsivad inimesed ökoloogilisemaid ning ökonoomsemaid vahendeid – jalgratast. Aga mõte, et jalgratas pole mulle mõeldud, on tihti hirmutav. Tervisespetsialistid ütlevad, et jalgratas on üks parimaid ja mitmekülgsemaid viise igas vanuses ja tervisliku seisundiga inimestele. Oluline on vaid mitte üle pingutada ning oma võimeid õigesti hinnata.

Mitmed tervise eelised

Kui meil tekib mõte tegeleda spordiga või veeta oma vaba aega aktiivsemalt, hakkame sageli otsima uusi tegevusi. Sageli soovivad inimesed ühendada tervislikumat eluviisi ökoloogilisuse või ökonoomsusega ja hakkavad vaatama jalgratast. Seda saab kasutada tööle või ostudele minekuks, sportimiseks värskes õhus või ümbruskonnas ringi liikumiseks. Mõned inimesed usuvad siiski, et tema tervis ei sobi jalgrattaga sõitmiseks. Tervisespetsialistid rõhutavad sageli, et jalgrattaga sõitmine on kasulik eelkõige selle poolest, et on võimalik valida pedaalimise intensiivsust: need, kellele see on raske, saavad pedaalida ilma üle pingutamata, normaalse intensiivsusega, samas kui need, kes soovivad suuremat koormust, saavad valida maksimaalse.

Tervishoiuspetsialistid soovitavad mittesportlastel alustada 10-15 minutilise treeninguga, seejärel suurendada kestust vähemalt 30-40 minutini. Seega, kui te ise pole kunagi jalgrattaga sõitnud, on parem lükata otsus tööle sõitmiseks mõne kilomeetri kaugusele vähemalt nädal aega edasi.

Pärast vastupidavuse tugevdamist on võimalik intensiivsust veelgi suurendada – sõita kiiremini või sõita mägisel alal. Oluline on, et sõit ei muutuks ebamugavustundeks.

Jalgrattasõidu kasu on mitmekordne: füüsiline, vaimne, parem psühho-emotsionaalne heaolu. Peale selle on jalgratas suurepärane põhjus aktiivsemaks sotsiaalseks eluks, eriti vanemas eas.

Aeroobne tegevus

Jalgrattasõitu klassifitseeritakse aeroobseks tegevuseks, seega on kõige olulisem treeningu intensiivsus – te ei pea üle pingutama ega oma rütmist väljaspool sõitma.

Alguses on kõige tähtsam kuulata oma keha, jälgida, kas selline koormus on talle tõesti sobiv. Liikumine peab olema tasakaalustatud ja jalgrattasõit peab olema nauditav. Alles siis märkate, et olete hakanud tugevamaks muutuma, vererõhk langeb, südame löögisagedus aeglustub puhkeseisundis, kolesteroolifraktsioonide kontsentratsioon paraneb, veresuhkru tase väheneb, energia suureneb, söögiisu suureneb ja uni paraneb. Selline meeldiv tegevus vähendab depressiooni tõenäosust. Lisaks sellele, kui jalgrattaga kasvõi pool tundi sõita, saavad liigesed n-ö „õlitatud“ ja on valmis ülejäänud päevaks, aktiivne liikumine vähendab südame- ja veresoonkonnahaiguste tekkimise riski. Ka spordiklubi treening algab tavaliselt jalgrattasõiduga ja seda mitte ilma põhjuseta.

Lisaks saate jalgrattasõidu ajal imetleda loodust või arhitektuuri ning värsket õhku hingata.

Suure valiku erinevaid jalgrattamudeleid leiate spetsiaalsest jalgrattapoest Bikko.lv



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Related posts