Karmaseaduse järgi kogeme me oma elu jooksul tagajärgi oma varasematest tegudest, olgu need siis head või halvad. Karma mõju ei piirdu ainult vaimse ja moraalse sfääriga. Usutakse, et karma võib mõjutada ka meie füüsilist ja vaimset tervist.
Karma seadust võib vaadelda kui terviklikku lähenemist tervisele, kus vaimne, füüsiline ja emotsionaalne heaolu on omavahel seotud. Positiivsete tegude, mõtete ja harjumuste loomine aitab mitte ainult parandada meie karmat, vaid võib ka otseselt või kaudselt mõjutada meie tervist.
Karma ei ole midagi saatuslikku ja muutumatut – see on pigem tööriist, mida saab teadlikult kasutada oma elu ja tervise paremaks juhtimiseks. Iga päev on võimalus luua positiivset karmat ja seeläbi toetada nii enda kui ka teiste tervist ja heaolu.
1. Positiivse karma loomine
Positiivse karma kogumine tähendab heade tegude, mõtete ja sõnade kultiveerimist. Need tegevused loovad positiivset energiat, mis avaldub erineval moel, sealhulgas parema tervisena. Näiteks altruism, lahkus ja kaastunne teiste vastu suurendavad meie vaimset heaolu ja vähendavad stressi, mis omakorda vähendab paljude haiguste riski.
Kui inimene harjutab igapäevaselt positiivseid mõtteid ja tegusid, siis see tõstab tema meeleolu, parandab immuunsüsteemi ja soodustab üldist heaolu. Meditatsioon, jooga ja teiste abistamine on mõned viisid, kuidas luua positiivset karmat ja seeläbi toetada oma tervist.
2. Mineviku karma neutraliseerimine
Terviseprobleemid võivad olla põhjustatud minevikus tehtud tegudest. See võib tähendada eelmistes eludes tehtud tegusid või meie praeguse elu varasemaid tegusid. Karma neutraliseerimine on protsess, kus teadlikult püütakse tasakaalustada mineviku negatiivse karma mõju.
See hõlmab andestamist, kahetsust või teatud toimingute tegemist, mis on suunatud oma varasemate vigade heastamiseks. Andestamine – nii endale kui ka teistele – võib vabastada emotsionaalsetest koormatest ja aidata tervenemisprotsessis.
3. Vaimse ja füüsilise tervise harmoonia
Karma õpetused rõhutavad, et meie keha ja vaim on omavahel tihedalt seotud. Vaimne tasakaal ja harmoonia aitavad säilitada ka füüsilist tervist. Näiteks stress, ärevus ja negatiivsed mõtted avaldavad kehale kahjulikku mõju, põhjustades kroonilisi haigusi ja nõrgenenud immuunsüsteemi.
Näiteks meditatsioon on tõhus viis vaimse tasakaalu saavutamiseks, mis omakorda aitab kehal terveneda ja püsida tervena. Sellised praktikad aitavad keskenduda praegusele hetkele, vabastada end negatiivsetest mõtetest ja kasvatada positiivset energiat.
4. Eluviisi ja käitumise korrigeerimine
Karma seadus julgustab meid olema teadlik oma käitumisest ja eluviisist, kuna iga tegevus jätab jälje. Tervislik eluviis – sealhulgas tasakaalustatud toitumine, regulaarne liikumine ja piisav uni – on olulised aspektid, mis mõjutavad meie tervist nii kohe kui ka pikaajaliselt. Kui elame kooskõlas looduse ja oma kehaga, loome positiivset karmat, mis toetab tervist ja heaolu.
Tervislikud harjumused ei toeta mitte ainult keha, vaid ka vaimu.
5. Tänulikkuse ja rahulolu kultiveerimine
Tänulikkus ja rahulolu on olulised komponendid positiivse karma loomisel. Kui keskendume sellele, mis on meie elus hästi ja oleme tänulikud, siis suurendab see meie positiivset energiat. Tänulikkus on seotud ka parema vaimse tervise ja suurema õnnetundega, mis omakorda toetab füüsilist tervist.
Tänulikkust saab praktiseerida igapäevaselt, näiteks pidades tänupäevikut või lihtsalt teadlikult tunnustades ja väljendades tänu iga päeva heade asjade eest.
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.