Kolm soovitust, et leida parim oksapurustaja

Sisuturundus

Oksapurustaja on üks nendest aiatööriistadest, millest enne ei osanud unistadagi aga kui kord kasutama oled hakanud, ei saa aru, kuidas ilma selleta toime tulid. Selleks, et valida välja parim oksapurustaja, millega tõesti rahule jääd, oleme kokku kogunud kolm soovitust, mida meeles pidada, kui mõtled millist oksapurustajat osta.

Mis töö oksapurustajat ees ootab?

Esiteks mõtle kohe sellele, mida täpsemalt oksapurustaja purustama hakkab. Puulehtede ja peenemate okstega tuleb toime iga masin. Tahad aga purustada ka pikemaid ning jämedamaid oksi, on tõenäoliselt vajalik võimas oksapurustaja. STIHL oksapurustajad pakuvad midagi kõigile, sest nii kui kodus on vilja- ning ilupuuaed ja neid taimi ja puid on tarvis ka hooldada, tekib hunnikutes oksi ja muud taimeprahti. 

Arvad, et piisab lihtsalt aiakääridest ja nendega saab kõik oksad ja taimed piisavalt väikeseks lõikuda? Põhimõtteliselt on see võimalik, kuid ajaline kulu on metsik! STIHL oksapurustaja teeb sama töö ära loetud sekunditega. Selle asemel, et jätta need niisama aianurka risuhunnikuna kuivama, tasub oksajupid ja muud taimejäägid hoopis oksapurustajasse sööta ja vastu saab kogumiskasti jagu igatepidi naturaalset multši. Kui multši on piisavalt, saab ülejäägi panna kompostikasti, kus see on ka igati oodatud lisa.

Kus parim oksapurustaja tegutsema peab?

Teiseks, mõtle läbi, kus sa oksapurustajat kasutama hakkad. Kui peamiselt ühes kohas või liigutad seda vaid kuuri alla varju ning tagasi õue, siis ei pea transportimise lihtsusele väga palju tähelepanu pöörama. Kui aga kavatsed rohkem seda liigutada, võiksid rattad olla piisavalt suured ja mugavad, et ka üle ebatasase pinna vedamine kerge oleks. Ehk oleks hoopis mõistlikum muretseda mudel, mille saab ATV-le või UTV-le kinnitada ja selliselt vajalikku kohta toimetada?

Kas bensiinimootor või elektriline lahendus?

Kolmandaks valida välja, kust oksapurustaja oma energia ammutab. Bensiinimootoriga oksapurustajad on tavaliselt palju võimsamad, mistõttu on see hea valik neile, kes kasutavad seda tihedamat ja teavad, et purustada on tarvis ka jämedamaid oksi. Bensiinimootoriga oksapurustaja eeliseks on ka vabadus, sest saad sellega absoluutselt igal pool toimetada ja see tuleb toime isegi kuni 10 cm läbimõõduga okste purustamisega. Miinuseks on aga suurem müra. Kui vajalik on märkimisväärsemalt suuremate okste lõikamine ja väiksemaks tegemine, on ehk tarvilik vahend hoopis parim mootorsaag.

Elektriline parim oksapurusti on reeglina väiksem, sobides vähem intensiivse kasutamisega majapidamistesse. Lisaks on see vaiksem, ehk jällegi boonus tiheasutusega piirkondades. Küll aga on kasutamine mõnevõrra piiratud, sest vajalik on elektrivoolu kättesaadavus. Arvestada tasub sellegagi, et need tulevad paremini toime okstega, mille läbimõõt jääb vahemikku 2-4 cm.

Ära unusta lisafunktsioone!

Kolm soovitust on käes, kuid tahame juurde lisada veel ka boonussoovituse ehk mõtle läbi, millised funktsioonid võiksid olemas olla ja milliseid sul pole tarvis. Näiteks kas parim oksapurustaja on see, kuhu tuleb oksad vastava abivahendiga sisse suruda või eelistad mudelit, mis tõmbab ise oksad sisse?

Lisafunktsioonide valimine või välistamine muudab ka ostuprotsessi lihtsamaks, sest sul on koheselt oluliselt vähem mudeleid, mille vahel lõplik otsus teha. Selliselt kaaludes ja vaagides ei ole parim oksapurustaja sinust enam sugugi kaugel!

Related posts