Spontaansus säästab energiat ja aitab alateadvusega ühenduses olla ning nooruslikkust säilitada. Loomulik olek vabastab krambisolekust, sest ei püüta olla keegi teine, keegi endast parem inimene. Nii väärtustatakse ka iseennast.
Kui on mingi tegevus käsil, siis tuleks tegelda ainult sellega, keskendumine aitab saavutada parimaid tulemusi. Rühikas kehahoid aitab ajuverevarustust parandada ja ka energia liigub kehas siis õigesti. Parimad on sujuvad kaarekujulised liigutused, mille puhul ühe liigutuse lõpp on teise algus. Selline voogav liikumine saab alguse jalalabadest ja keha viivad liikumisse puusad. Keha püsimine väljasirutatud asendis stimuleerib keha närvipunkte, mistõttu keha sirutamine on vajalik. Keha raskuskese on diafragma aluses kolmnurgas. Teiste peale või olukordade tõttu ärritumine annab neile võime sekkuda meie ellu. Olevik on ainukordne, tuleb õppida nautima seda, pole vaja kahetseda minevikus tehtud vigu või unistada pidevalt tulevikust. Elus võib iga inimene nii võita kui kaotada, elu läheb edasi sellest hoolimata. Muretseda on vaja vaid iseenda tegude pärast.
Õige hingamistehnika on väga tõhus vahend kiireks lõõgastumiseks. Tuleb leida võimalikult vaba istumisviis, nii et käed ja jalad oleksid lõdvad. Hingata siis neli-viis minutit sügavalt sisse-välja. Pealiskaudne hingamine ja vale kehahoid ei lase pingel kaduda, teadlikult sügav sisse-väljahingamine parandab kudede verevarustust.
Arvutiga töötamisel sobib väljalülitumiseks mäng valguse ja pimedusega. Kattes silmad peopesadega, hingatakse sügavalt ja rahulikult, samal ajal peopesade varjus pimedusse vaadates. Seejärel võetakse käed silmade eest ja vaadatakse kaugusse. Korratakse harjutust mitu korda.
Hästi mõjuvad rahunemiseks flöödimuusika, linnulaul, merekohin, veevulin. Muusikat võib kuulata lamades lõdvestunult või istudes õlavöödet ja kaela lõdvestades. Lõunauinak on väga kasulik organismile, aga kui seda pole võimalik teha ja päeval und ei tule, siis võib istuda kutsari moodi mugava tooli servale, jalad laiali toetudes käsivartega reitele, ülakehal lasta ette vajuda nii, et kõik lihased lõdvestuvad. Hoida 5-10 minutit. Lihaseid aitab pingest vabastada ringutamine, venitamine, sirutamine, sealjuures laialt ja lahtise suuga haigutamine.
Rahu aitab säilitada see, kui ei lasta end häirida teiste inimeste irisemisest, pahurast
olekust ega kiuslikkusest, ei vihastata iga pisiasja peale. Pingetest aitab vabastada lihtne harjutus: võib kikivarvul end üles-alla õõtsutada või mõnda aega varvastel käia, seejärel tõmmatakse varbad 10-20 sekundiks krõnksu (kõvasti kokku) ja siis lõdvestatakse jalad. Kui stress kasvab tõeliselt üle pea, siis võib visualiseerida endale punase “stoppmärgi”. Pingetest aitab vabaneda ka näiteks duði all kõva häälega laulmine, päeviku pidamine ja oma probleemide lahtikirjutamine, iseendaga kõva häälega rääkimine ja lemmikloomade või taimedega tegelemine. Igaüks leiab endale sobivaima viisi, kui vähegi otsib, aga sellega on vaja tegelda järjepidevalt, sest igapäevane elu viib pidevalt tasakaalukeskmest välja.
Mõned positiivsed sisendused:
– Olen terve nii hingelt, kehalt kui vaimult.
– Ma kiirgan positiivset elujõudu.
– Elan pikka, tervislikku ja huvitavat elu.
– Usun armastuse tervistavat jõudu.
– Iga päev elus on nagu kingitus.
– Usun enda tugevusse ja seda teevad ka teised inimesed.
– Mu keha on heas vormis ja terve.
– Ma väärin ja oskan hinnata rikkusi, mida elu mulle pakub.
– Mul on vajaduste tarbeks piisavalt raha.
– Edu ja saavutused on mu elu loomulik osa… jpt.
Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.