Tänapäeval on suurest osast inimestest saanud tugitoolipõlvkond, kolmandik inimestest liigutab end vähem kui pool tundi nädalas. Liigutada oleks vaja vähemalt vähemalt kolm tundi nädalas: kiiresti kõndida, jalgrattaga sõita, võimelda vm.
Read MoreSilt: depressioon
Kuidas tunda ära masendust meestel ja naistel?
Freud on öelnud, et inimene on terve, kui ta suudab töötada ja armastada. Kerge masendus elu ei sega, see võib mööduda ka iseenesest, liikumine ja füüsiline väsitamine aitavad sellest üle saada. Masenduse vorme on aga erinevaid, alati nõuab sellest üle saamine individuaalset lähenemist ja lähedaste toetust.
Read MoreStressiga seonduvad haigused
Stressi nimetataksegi vaikseks tapjaks, kuna see on nii paljude tervisehädade põhjuseks ja haiguste süvenemise kiirendajaks. Vähemalt 50% inimestest kogeb nädalas korra mingit stressiga seonduvat ilmingut, pooled neist on tugevad või keskmised.
Read MoreIgaüks saab ennast ise päästa
Igaüks saab oma keha energiablokeeringud ise kindlaks teha. Täielikul lõdvestumisel on võimalik tunnetada, mis kehas tegelikult toimub. Blokeeringutest annavad märku valu, pakitsus või ebamugav tunne. Nendes kohtades asuvadki energiablokeeringud.
Read MoreEt eluraskused ei murraks
Kuidas elada edasi, kui elu teeb suuri keerdkäike, tabab ootamatu trauma või kaotus? Eluraskustest väljarabelemine sõltub peamiselt sellest, kuidas inimene suudab oma tundeid ohjeldada ja vana olukorra seljataha jätta.
Read MoreHingevalu lööb kehas välja
Sageli, kui kehas kuskil valu tuntakse, ei ole põhjus kehas endas, vaid hoopis inimese psüühikas. Mõnikord käib inimene mitmete arstide juures ega leia kuskilt abi.
Read MorePessimism – tõhusaim viis rikkuda oma elu
Pessimistid ise ilmselt arvavad, et kui maises elus kõik ootused on negatiivsed, pole vaja kunagi pettuda. Nii püüavad nad kasvõi killukest õnne kinni püüda. Tegelikult on see, kas tulevane sündmus kujuneb heaks või halvaks suhtes 1:1.
Read MoreKuidas saavutada alalist südamerahu (hingerahu)?
Kindlasti on iga inimene tundnud end täiesti kurnatuna, ainsaks sooviks vaid puhata ja end kõigest vabana tunda. Kui stress läheb liiga suureks, tuleks tõmmata hädapidurit ja öelda endale „stopp“. Võib endale lausa visualiseerida kujutluspildi suurest stoppmärgist, mis aitab töö- ja argipäevaprobleemidest välja lülituda.
Read MoreDepressiooni leevendamine
Depressioon on sügava masenduse ja nukruse, allasurutuse, sünguse, rõhutuse, jõuetuse ja halva füüsilise enesetunde seisund, millega kaasneb mõtlemise ja kõne pidurdumine, aktiivsuse ja initsiatiivi langus.
Read More10 nippi sügismasenduse vastu
Sügismasendus vaevab inimesi just pimedal, kõledal ja süngel novembrikuul, kui puud on raagus ja valgust on nii vähe. Mõnel aastal on selline aeg ka detsembris kuni jõuludeni välja.
Read More