Sisuturundus
Teenus “Kinnisvara kiirost” on korteri- ja majaomanike seas üha populaarsust kogumas. See võimaldab oma kinnisvara müüa kiiresti ja tarbetute sekeldusteta, mis on eriti oluline olukordades, mis nõuavad raha kiiret kättesaamist. Edasi räägime teiega sellest, mida kinnisvara kiirost endast kujutab, mis on selle plussid ja miinused, kuidas täna Eestis kortereid müüakse ja millised dokumendid on kiirostuks vajalikud.
Kinnisvara kiirost on protsess, mille käigus ostab sellele spetsialiseerunud ettevõte või investor omanikult teatud kinnisvara võimalikult lühikese ajaga. Erinevalt traditsioonilisest müügist, kus protsess võib kesta mitu kuud, sooritatakse väljaost mõne päeva või nädala jooksul. Sellise teenuse põhieesmärk on anda müüjale võimalus kiiresti raha kätte saada, ilma et peaks otsima ostjat ja korraldama arvukaid ruumide näitamisi.
Korteri kiirostu pakkumise plussid ja miinused
Plussid
- Raha kiire kättesaamine – müüja võib raha saada juba mõne päeva jooksul, mis on eriti oluline juhul, kui raha on vaja kiiresti.
- Minimaalne pingutus ja ajakulu – pole vaja ostjatega läbirääkimisi pidada, neile ohtralt esitlusi korraldada ja nende lõplikku otsust oodata.
- Teenus tagab kinnisvara garanteeritud müügi, mis välistab tehingu viimases etapis ebaõnnestumise riski, nagu seda võib juhtuda traditsioonilise müügi puhul.
- Ei mingeid lisakulusid – ettevõte katab kõik tehingu vormistamisega kaasnevad kulud, mis säästab müüjat liigsetest kulutustest.
Miinused
- Madal müügihind – kiire ostu korral võib hind olla turuhinnast madalam. Investeerivad ettevõtted ostavad kinnisvara turuhinnast madalama hinnaga, et kompenseerida oma riske ja kulusid.
- Ettevõtete piiratud valik – kõik ettevõtted seda teenust ei paku ja seega võib teie valik olla piiratud.
Milliseid dokumente on kiirostuks vaja?
- Kinnisvara kiirostu sooritamiseks tuleb Eestis ette valmistada hulk dokumente. Siin on neist peamiste loend.
- Omandiõigus on dokument, mis kinnitab objekti omandiõigust. See võib olla ostu-müügileping, omandiõiguse tunnistus või muu dokument.
- Katastripass sisaldab teavet kinnisvara kohta, muu hulgas selle pindala, asukohta ja tehnilisi näitajaid.
- Eksperthinnang – vahel harva võib seda vaja minna.
- Tehniline pass on dokument, milles kirjeldatakse objekti tehnilist seisukorda.
- Tõend kommunaalmaksete, maksuvõlgade ja muude võlgnevuste puudumise kohta.
- Isikutunnistus (pass)
- Mõnel juhul võib vaja minna omaniku müügiavaldust.
- Sõltuvalt konkreetsest olukorrast ja ostjaettevõtte nõuetest võidakse nõuda täiendavaid dokumente, näiteks müügiluba abikaasalt, kui vara on kaasomandis, või panga nõusolekut, kui vara on panditud.
Kuidas Eestis täna kortereid müüakse?
Eestis müüakse kinnisvara nii traditsiooniliste meetoditega kui ka kiirostuga. Traditsiooniline müük hõlmab:
- Enamus kinnisvaraomanikke eelistab kasutada kinnisvaramaaklerite teenuseid, kes aitavad ostjaid leida, esitlusi korraldada ja tehingut vormistada.
- Samuti ei saa hakkama ka veebiplatvormideta – kuulutuse paigutamine veebilehele võimaldab kaasata suurt potentsiaalsete ostjate ringi ja kiirendab oluliselt otsinguprotsessi.
- Nagu teisteski riikides, nii on ka Eestis ettevõtteid, kes tegelevad kinnisvara kiirostuga. See on populaarne võimalus neile, kes soovivad müüa objekti kiiresti ja liigsete sekeldusteta.
Olenemata valitud meetodist on oluline pind müügiks korralikult ette valmistada, hinnata selle maksumust ja koguda kokku kõik vajalikud dokumendid. Kui soovite osta korterit või maja, võite pöörduda SPC ettevõtte poole, see tegeleb kinnisvaraga seotud küsimustega. Kinnisvara kiirost on mugav ja kiire viis oma kinnisvara müügiks, eriti olukorras, kus raha on kiiresti vaja. Siiski tuleb enne kiirmüügi otsuse langetamist kõiki selle meetodi plusse ja miinuseid põhjalikult kaaluda.