Milles seisneb õnn? – Kuidas mõned inimestel veab rohkem kui teistel?

Kommertsartikkel

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Kuidas defineerida õnne? Kas tegemist on emotsioonidega, rahaga, armastusega ning nende kõigi omaduse rohkusega? Kas õnne toob inimesele juhused, mis saavad positiivse tagajärje või toob õnne õiged otsused? Kas maagia on otseselt seotud õnnega? Vaielda võib õnne teemal lõpmatult, sest selles vallas on tegemist inimese psühholoogiaga, mida ka süvitsi uurinud teadlased lõpuni ei mõista. Samas aga võib väita, et matemaatiliselt on õnne definitsioon peaaegu lahendatav.

Öeldakse, et materiaalselt rikastel inimestel on rohkem õnne kui vaestel inimestel, sest uhkus ning kindlustunne võimaldavad teha riskantsemaid otsuseid ja elu rohkem nautida. Osaliselt vastab see tõele.

Õnnest räägitakse väga meeleolukalt mängude maailmas. Kasiinodes loodetakse õnnele, kui mängitakse rulett või slotmasinate taga, sest siin puudub pea täielikult inimlik mõjutus. Tuleb ka silmas pidada, et kasiino boonused ei ole otseselt seotud õnnega – boonused võimaldavad vaid pikendada mängu aega.

PSÜHHOLOOGILINE VAATEPUNKT

Psühholoogiliselt loodetakse õnnele, et meelestatakse end positiivselt. Siin on emotsioonid kõrgel pjedestaalil. Nende hulka kuuluvad nii lootus, rõõm, viha, äng kui ka armastus. Tähtis on ka inimese neljal hormoonil – dopamiin, serotoniin, oksütotsiin ja endorfiin. Antud hormoonide tasakaal mõjutab inimese vaimset tasakaalukust ja teekonda õnne poole.

RELIGIOONNE VAATEPUNKT

Vaimsus ning religioon on otseselt seotud õnne soovimisega ning selle saamisega. Kuna vaimud, jumalad, paganad ning usk võimaldavad loota millegile kõrgemale võimule, loodetakse õnne kutsuda jumalaid paludes. Õnn on tänapäeval siiski rohkem seotud elu põhimõtte, teaduse ning sellele üles ehitatud juhuslikele sündmustele, kus teadmatus ning statistika mängivad suurt rolli.

FÜÜSIKALINE VAATEPUNKT

Füüsikaliselt ning matemaatiliselt on igati võimalik arvutada ning seletada lahti õnne valem. Kuna füüsikaliselt on kõik elu elemendid seotud otseselt protsendilise osakaaluga elus juhtuvate sündmuste hulgas, saab välja arvutada tõenäosuse, kui suur on õnn igaühe jaoks. Füüsikaliselt saab seletada ka õnnega seotud elusündmuste tulemused. Kuna õnn toimib olenemata inimese staatusest, tuleb tulemus vastavalt teistele faktoritele ning nende ülekaalukusele.

MILLES SEISNEB ÕNN?

Inimene omab õnne, kui tal on armastus, vajalikud eluks vajalikud elemendid nagu töökoht, kodu ja perekond. Õnnega koos on ka inimesed, kellel on väiksemad mured ning suured unistused. Õnnelik on inimene, kellel on tugev vaimne ja füüsiline tervis ning võimekus leppida sellega, mis talle on antud. Õnn peitub nendes elementides, mis pakuvad inimesele rahu.

MIKS VEAB MÕNEL INIMESEL ROHKEM KUI TEISEL?

Alati ei vea kõigil inimestel ühtemoodi. Kuna inimese õnn peitub ka tehtud otsustes, saab tuua näiteid lihtsast elust

Vägivaldsest pereisast on saamas oma pere jaoks väljakannatamatu pereliige. Kuna pereema soovib oma lastele parimat, paneb ta pereisa otsuse ette: lõpetada vägivald või lahkuda oma pere juurest, et säilitada rahu perekonnas. Pereisa aga ei loobu ning pereema soovib, et isa lahkub. Lapsed ja ema jäävad üksi, isa on sunnitud kolima perest eemale. Õnn jätab isa maha, sest tema tehtud otsusega kaotab ta võimaluse veeta aega oma lastega ning lapsed otsustavad, et isa ei ole neile enam pereliige.

Kui otsus oleks olnud teise valiku suhtes, säilib õnn pereisal. Töökoht säilib, lapsed armastavad isa ning pereelu paraneb. Sellisel juhul tekib pereisal ka rohkem võimalusi ja aega tähtsate muredega tegeleda.



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused