Millest aru saada, et keha tahab juua?

Arvatakse, et inimese keskmine veevajadus on umbes 2 liitrit, aga tegelikult sõltub see iga inimese eripärast (soost, vanusest, füüsilisest koormusest, kehakaalust, energiavajadusest, kehalisest aktiivsusest. Väike kogus vett moodustub keha ainevahetuse käigus ja osa saadakse toiduga. Palju oleneb ka sellest, millises kliimas inimene elab. Nii palju kui keha kaotab vedelikku, peab ta asemele saama, tervise seisukohalt on oluline hoida keha veetase tasakaalus. Veevajadus on väga individuaalne ja keha annab kindlasti märku, kui tahab juua ning janu kustutamiseks on kõige parem puhas vesi. Ka öösel magades kaotab keha palju vedelikku, eriti kui magatakse lahtise suuga ja norsatakse. Seetõttu on vaja juua hommikul ärgates klaas leiget või sooja vett. Veejoomist on kasutatud astma, vähi ja ka lihtsalt valuvastase vahendina. Soe vesi on seedesüsteemile leebem kui jääkülm, aitab paremini välja uhtuda rasvu, ainevahetuse jääke ja toksiine. Hommikul piisab klaasitäiest puhtast veest, aga võib juua ka rohkem (pool liitrit) aeglases tempos. Sooja vee sisse võib pigistada värsket sidrunimahla, mille haput maitset võib tasakaalustada meega, et see protseduur oleks meeldivam. Sidrunist saadav C-vitamiin soodustab ühtlasi sapinõristust, mesi aga aitab võidelda viiruste ja bakteritega ning aitab soolestiku limaskesta taastada.




Mis on esmased märgid suurenenud veepuudusest?

1. Janu

See on kõige ilmselgem märk, et keha vajab juua. Tegeliku veepuuduse esmased märgid võivad siiski tähelepanuta jääda, kuna inimene seostab seda alati januga. Janu pole kaugeltki ainus tunnus, et keha tahab juua.

2. Veidrad isud ja pidev näksimise soov

Kui kogu aeg kiputakse köögi vahet käima ja külmkapi uksi paotama, siis võib see olla märk veepuudusest. Seletamatu ja arusaamatu himu toidu järele viitab sageli hoopis veepuudusele. Enne kui haarata toidu järele, võiks juua klaasikese puhast vett.




3. Kõhukinnisus

Üks sagedasemaid veepuuduse tunnuseid on kõhukinnisus. Liiga vähesel vee tarbimisel püüab keha vett säästa ja soolestikust imbub rohkem vett kehasse tagasi, mis tekitabki kõhukinnisust.

4. Krooniliste haiguste ägenemine

Märguanne suurenenud veepuudusest on reumatoidartriidi nähtude ägenemine, peavalud, migreen, vererõhu kõrgenemine, aneemia, ülekaalulisus, astma, neerukivid ning krooniline veepuudus suurendab diabeedi ja vähiriski. Veeteraapia aitab ka silmahaigusi, seedesüsteemi probleeme, neeruhaigusi, artriiti jt tervisehädasid leevendada ning ära hoida. Vanemas eas on tajud puudulikumad, aga mitmed vanadusega kaasnevad kroonilised haigused saavad leevendust just veejoomisest.




5. Väsimus

Pidevas janus vaevleval kehal ei ole piisavalt energiat, pidev väsimus võib olla märk keha veepuudusest. Piisav vedelikutasakaal tagab rakkude uuenemise, aitab lihas- ja vererakke toota õige kiirusega, mis tagab parema tervise, ühtlasi tasakaalustab ka lümfisüsteemi, mis aitab viiruste ja bakteritega võidelda.

6. Nahaprobleemid

Kuna nahk toimib ka erituselundina, väljuvad selle kaudu toksiinid. Piisavalt vett juues uhutakse need välja uriiniga ja nahk on selle võrra puhtam ning säravam, kuna koormus on väiksem. Naharakud vajavad niiskust, kuiv nahk muutub tuhmiks, kortsuliseks ja lõdvaks.




7. Kehakaalu tõus normaalsest toitumisest hoolimata

Veejoomine vähendab isusid ja kiirendab ainevahetust.

8. Mõttetõõ ei suju

Ajukoes on väga palju vett, kui veetasakaal on häiritud, siis on ka aju töö häiritud. Piisav vedeliku tarbimine toetab aju tööd ja mõtteprotsesside aktiivsust.

NB! Kuna veevajadus on inimestel erinev, siis on kõige parem kuulata oma keha ja tunnetada selle vajadusi. Kui ollakse oma kehaga tasakaalus, siis kindlasti ka märgatakse, millal tõeliselt janu on. Kehale kõige parem on puhas elav vesi (näiteks allikavesi, puurkaevu vesi), keedetud vesi on „surnud” ja pudelivett peab miski ju säilitama. Kui puhast vett ei ole, saab veepuudust leevendada ka suhkruta taimetee, mahlaka puuvilja ja marjadega või naturaalse värske mahlaga. Poes müüdavad pakendatud mahlad on töödeldud ega ole värsked. Kraanivesi on enamasti küll joodav, aga seda võiks veefiltritega puhastada enne joomist.








Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünnihoroskoop + Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


Sobivus perekonnaliikmega


Aastahoroskoop ja aasta numeroloogia - 164 lehekülge


Kausid ja taldrikud (komplekt 2-le inimesele) - Villeroy & Boch


Pehme mänguasi: tuvi


Tass: saurus


Dekoratsioon: roos


Käevõru: roosa kvarts


Seinapilt lõuendil või kapal: Kuremaa tuulik


Skulptuur: kalad (2 tk)


Kausid (4 tk) (21 cm)


Barbie nukk (HCB89)



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused