Rohelise tee kasulik toime on ammu tõestatud. Selles on palju antioksüdante, mis aitavad organismil puhastuda. See ergutab maksa tööd, omab vähivastast toimet, vähendab halba kolesterooli, aitab vererõhku alandada, südameprobleeme ennetada, mõjub seedimisele hästi. See aitab võidelda viirushaiguste ja hammaste lagunemise vastu, annab energiat ja aitab rasva “põletada”. Roheline tee sisaldab ka vitamiine ja on igati kasulik, kui juua teda päevas paar-kolm tassi.
Liigne rohelise tee joomine võib tervisele halvasti mõjuda. Teetaim akumuleerib endasse kasvades fluoriidi, mis koguneb taime vanematesse lehtedesse, mida kasutatakse peamiselt odavama tee valmistamiseks. Noorematest lehtedest ja tipuvõrsetest tehakse kvaliteetsemat teed, mille hinnaklass on tunduvalt kallim. Kasulik on tarbida kvaliteetset rohelist teed, mitte odavaid teepakikesi. Liiga palju rohelist teed juua pole hea ja meeles tuleb pidada, et see ei ole külma ning niiske aja jook. See sobib paremini soojal ajal tarbimiseks. Seda juuaksegi rohkem soojema kliimaga maades.
Millisel juhul pole roheline tee tervislik ja kasulik?
– Roheline tee sisaldab kofeiini ning suurtes kogustes selle tarbimine võib tekitada unetust, maohäireid, iiveldust, kõhulahtisust, uriinierituse liigset suurenemist.
– Rohelisel teel on küll vähivastane toime, aga samas võib liigtarbimine segada vähiravimite omastamist. Roheline tee ei sobi kokku mitte iga ravimiga.
– Rohkelt rohelist teed tarbides võib organismile tekitada vitamiini- ning rauapuuduse. Teetõmmises olevad rohked parkained ei lase raual ja vitamiinidel korralikult imenduda.
– Liigtarvitamine vähendab kaltsiumi hulka organismis, mis omakorda võib põhjustada luude hõrenemist.
– Liiga palju rohelist teed kahjustab maksa, liigses koguses mõjuvad rohelises tees olevad antioksüdandid maksale koormavalt või lausa toksiliselt.
– Rohelist teed ei tohi juua tühja kõhuga, kuna see ärritab limaskesti ja võib tekitada gastriiti või haavandeid. Rohelist teed ilma suhkruta on hea tarbida seedimise kergendamiseks pärast rasvast ja tugevat toidukorda.
– Podagra, reumatoidartriidi, neeru- ja südamehaiguste, glaukoomi, ägeda gastriidi ja kõrge palaviku korral ei tohiks rohelist teed üldse tarvitada. Ka vanemad inimesed peaksid rohelise tee joomisega piiri pidama. Sel juhul on kasulikumad naturaalsed kohalikest taimedest valmistatud lahjemad taimeteed.
NB! Supermarketites müüdavate tööstuslikult toodetud odavate teepakkide pidev kasutamine on kahjulik. Pidev odava pakitee tarbimine võib lausa tervisehädasid kaasa tuua, peamiselt kemikaalide ja liigse fluoriidi sisalduse tõttu. Väikesed teekotikesed sisaldavad lisaks ka tootmise jääke.
Kui hammastele tekivad valged või tumedad laigud, siis on see just üleliigse fluoriidi mõju. Vanematel inimestel võib liigsel rohelise tee joomisel muutuda lülisammas jäigaks ja võivad tekkida neerukivid. Kui armastatakse rohelist teed juua, siis peaks valima kvaliteetsed teemargid, mis on noortest lehtedest või teetaime tipuvõrsetest valmistatud. Alati tasuks ka teepakilt vaadata infot ja päritolumaad. Meeles tasuks pidada, et liiga palju head kraami võib olla mõnikord hoopis kahjulik.
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.