11. ÄRGE TEGUTSEGE ESMAVIHAS
Siis tuleb tehtut ikka tavaliselt kahetseda ning ühte ja samasse “auku” pole mõtet kukkuda. Uusi auke ja tõkkeid on elutee käänudes niigi küllaga.
12. AUSTAGE TEISE INIMESE KEHALIST JA VAIMSET RUUMI
Iga inimene vajab oma ruumi, kuhu teised luba küsimata ei tule. See on nii ka lähedussuhetes. Ei tohi teise territooriumile luba küsimata tungida (olgu see tuba või tunde- ja hingemaailm). Võib anda mõista, et kui vaja on, siis ollakse valmis aitama ning ollakse olemas teise inimese jaoks.
13. ÕPPIGE “EI” ÜTLEMA
Õhkupaisatud katteta lubadused teevad igast inimesest teiste silmis bluffija ja keegi ei võta sellist inimest enam tõsiselt.
14. PÜÜDKE TEISES LEIDA MIDAGI ÜHENDAVAT, MITTE ERINEVAT
Sallimatust on ühiskonnas tunduvalt rohkem kui mõistmist. Üldinimlikud probleemid tulenevad sageli just sellest, et ei suudeta leida ühendavat lüli, aga hea tahtmise juures võib selle peaaegu iga inimesega leida.
15. ÄRGE PÜÜDKE OLLA ÜLIINIMENE
Keegi ei suuda seda ei sõbra, töökaaslase, õppija, õpetaja, juhina või ükskõik millises teises rollis, lihtsalt “põletakse” läbi. Pole vaja karta eksimusi, asendamatu ollakse eelkõige oma lähedastele ja alles siis teistele. Oma eksimuste tunnistamine on suur samm edasi. Kui elada ainult viisakus- ja etiketiraamatute järgi, siis võib kaotada enda kõrvalt kõik needki, kes seni vähegi talusid.
16. HOIDKE SÕPRU JA AUSTAGE VAENLASI
On vana tarkus, et igal korralikul inimesel on vähemalt 3 armastavat sõpra ja kolm korralikku vaenlast. Vahel ei teagi, kumb on parem variant, sest olelusvõitluses aitavad ausad vaenlased isegi paremini edasi, sest nad sunnivad inimest enda eest võitlema.
17. KASUTAGE OMA EMAKEELT
Võõrsõnade kasutamise korral tuleks endale selgeks teha kõigepealt nende õige vaste. Nii saadakse endast ja teistest paremini aru. Võõrsõnade valesti kasutamine on aga lausa piinlik.
18. OSAKE VAIKIDA
Kõike, mis meeles mõlgub, ei pea kohe välja ütlema ja eriti mitte kõrvaliste isikute juuresolekul. Igal sõnal on energeetika, mida peaks kasutama vastutustundlikult. Iga mõte ja sõna vajab laagerdumisaega. Vaikimine tähendab mõnikord ka valetamist, meisterliku vaikimisoskuse õppimine võtab aega. Vanasõna ütleb, et rääkimine on hõbe, vaikimine kuld – küllap siin oma sügav tarkus sees on.
19. KARTKE POOLIKUID LAHENDUSI, MITTE KONFLIKTE
Ka kõige hullemast ebaõnnest ja pahandusest on midagi õppida. Lahendamata või pooleldi lahendatud konfliktid aga elu edasi ei vii. Kui lahendatud konflikt toob välja kitsaskohad ja annab kätte õiged sihid, siis poolikud ja lahendamata konfliktid sõlmuvad uuteks konfliktideks ja see võib jätkuda väga pikalt. Elu polegi ju ainult “meelakkumine”, mistõttu tuleb õppida ka halbadest asjadest ja konfliktidest.
20. OSAKE ALLUDA JA JUHTIDA
Laias laastus on kõik inimesed kas agressiivsed allutajad või altruistlikud allujad. Vähemuses olevatel enesekehtestajatel on üsna raske sellises kambas toime tulla, aga just nende tõttu toimub peamine areng. On väga huvitav oma elu ise rööbastel hoida. See nõuab teatud reeglite omandamist, tarkust, tasakaalukust ja kannatlikkust.
21. ROLLIDE ASJATUNDLIK TÄITMINE PÄEVASES TEGEVUSES
Elu on üks suur rollimäng, milles võidavad enamasti alati need, kes rolle paremini valdavad. Mida paremini inimesed rolle omandavad, seda edukamad nad elus on. Esimene ja kõige olulisem roll on olla lihtsalt inimlik inimene, seejärel hea sõber, abikaasa ja lapsevanem. Need on kõige olulisemad rollid, millest esialgu piisab, alles siis tulevad kõik ülejäänud rollid. Staaride näitelavale ja suurde mängu pääsevad vaid vähesed.
Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.