Universumi valitsevad arvud

Arv on algul loendamise tulemus. Numbrid on sümbolid, millega neid üles märgitakse. Kasutatakse araabia numbreid, mida on kokku 10: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ja 0. Kuna Universumis valitseb põhjuslik tsükliline kord, siis numbrid väljendavadki korrapäraselt vahelduvaid kosmilisi vibratsioone. Numeroloogia on kunst ja teadus, mis seda õpetab. Tähti ja numbreid õigesti mõistes saavutatakse kontakt Universumi Mõistusega.




Numeroloogia ei õpeta fatalismi ega väida, et inimsaatus on kosmiliste jõudude poolt ettemääratud. Tähti ja numbreid õigesti mõistes ja rakendades võib saavutada kontakti Universumi Mõistusega. Inimese sünnikuupäev ja sündimisel antud nimi näitavad tema sünnihetkel valitsenud kosmilisi võnkeid, mis mõjutavad inimese Saatust ja iseloomu. Nime muutmine parema Saatuse pälvimiseks on enesepettus, kuna just sünninimi ja kuupäev väljendavad muutumatut lähtepunkti, kust inimene elu alustas. Kui naine abiellumisel oma nime muudab, siis väljendab see tema olemuses toimunud muutust. Meid ümbritsev maailm jaguneb kolmeks: megamaailm (universum), makromaailm (maailm, kus me elame) ja mikromaailm (ained ja nende koostis). Kõik see toimib tänu süsteemile ja ülitäpsele korrale, mida saab matemaatilises keeles kirja panna. Mineviku kuldajastul vaadeldi numbreid eelkõige kui sümboleid, mille abil kirjeldada Universumi.




KULDLÕIGE ehk jumalik proportsioon annab tulemuseks matemaatilise konstandi phi (fii), mille ligikaudne väärtus on 1, 618… Kuulsa itaalia matemaatiku Leonardo Fibonacci (Leonardo da Pisa) poolt loodud arvude jada ehk fibonacci jada (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89…) iga järgneva liikme jagatis eelneva arvuga läheneb fiile ehk kuldlõike suhtarvule 1,618… (Fibonacci jadas on iga järgnev arv kahe eelmise summa). Esmakordselt mainiti seda arvu vanas sanskritikeelses käsikirjas u 450 eKR. Vana Kreeka matemaatik ja oma aja geenius Pythagoros nimetas selle arvu kuldlõikeks. Pythagorose teoreem: “Täisnurkse kolmnurga kaatetitele ehitatud ruutude pindalade summa võrdub hüpotenuusile ehitatud ruudu pindalaga” on eluteoreemiks. Kui joonestada sellele kolmnurgale ruudud, siis saab 12-st lõigust koosneva kujundi, mida kasutatakse elukogemuste väljaarvutamise skeemina. Pythagoros pidas täisnurkset kolmnurka Universumi väljenduseks, ta on öelnud: “Maailm konstrueerub numbrite jõul”. Kuldlõikelist seost esineb looduses väga palju: nt. päevalille õie ehitus, inimese pikkus jagada pikkusega nabast kuni maani, merikarpides, DNA-s on kuldsuhteid, Saturni rõngad on omavahel seotud kuldse lõikega, teo koja keerud moodustavad kuldse lõike, taimede lehtede ühtlaseks kasvuks on need paigutunud korrapäraselt, mistõttu taimelehed puhkevad fibonacci jadas: algul 1, siis veel 1, siis korraga 2 ja siis juba 3.




Puude oksad hargnevad peenemaks kindlas rütmis matemaatiliste vahedega. Inimkeha proportsioonid on kuldlõikelises suhtes alates luude ja liigeste pikkusest ning hammastest. Õla ja sõrmeotste vahemaa jagatud küünarnuki kaugusega sõrmeotstest on ligikaudu fii. Leonardo da Vinci joonistas inimkeha kuldsetes proportsioonides ringi sisse. Ring on aga Sakraalse sümbolina Universumi ühtsuse mudel, väljendab täiust, kõiksust, püsivust, kõike piiritletut ja samas lõpmatut. Ringjoone pikkuse ja läbimõõdu suhe on irratsionaalne arv pii (3,14159…). Ideaalsete proportsioonidega inimnägu on läbi aegade peetud ilu etaloniks (kuldne mask). Kuldlõiget kasutati vanade Kreeka templite ehitamisel, samuti püramiidide ehitusel. Kuldlõige vastab ka Hiina feng shui tekstidest pärinevale maagilisele suhtele. Cheopsi püramiidides on ruume, mis vastavad kuldlõikele. Kreeka Akropolil asuval Panthenonil, Taj Mahalil Indias ja Prantsusmaa ning Poola iidsetel katedraalidel on kuldlõikelised mõõtmed. Tänapäeval soovitavad esoteerikud perekonnapiltide raamid valmistada kuldlõikelised, mis loob fotodel kujutatud inimestele suurepärase feng shui. Peeglite kuldlõikelised mõõdud on väga head, sest igal hommikul raamistame ennast siis kuldlõikega. Hea on ka ümmargune peegel, samuti ringikujuline söögilaud. Kasutatakse palju ka tänapäeva disainis (autodisain, mööblidisain): nt. krediitkaart on oma külgede suhtes kuldlõikeline. Idamaades peetakse väga heaendeliseks eriti materiaalses maailmas numbrikombinatsiooni 6, 1, 8.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Aastahoroskoop naisele


Unenäo seletus


Taro kaardid: Phantasma Tarot (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: jäätunud taimed


Padjakate 80 x 80 cm (2 tk)


Seinakell


Batman ja Batmobile


Kaelakee: mäekristall


Kaelakee: kalade tähtkuju


Kausid (15 cm) (4 tk)


Taro kaardid: Dragon Path Oracle (koos raamatuga)



Lehed ( 1 / 6 ): 1 23 ... 6Järgmised »

Related posts